i3-10100F 1500TL ekran kartı önerisi

Bütçe
1500 civarı

SemihxS

Femtopat
Daha fazla  
i3 10100F işlemcim var, 1500TL civarında 2.el ekran kartı önerir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1300-1800 arasında GTX 1050 ve 1050 Ti bulunuyor onu öneririm. Tabii ki asıl tavsiyem bütçeyi daha da arttırmak olacaktır ama bütçe buysa 1050 ve 1050 Ti.

Mining çıkması kartlar oluyorlar genelde. Performansına lafım yok ama ne zaman bozulacağı belli olmuyor mining kartlarının.

Alırken mining yapılmadığından emin olmak lazım. Ama onun dışında WattMan hatası diye bir illet var. Daha önce bundan çok çekmiş birisi olarak AMD ekran kartlarından uzak durma taraftarıyım. O yüzden performansı düşük olsa da 1050 Ti öneririm ben. Bulabilirseniz 1060 da olabilir.

WattMan konusunda haklısınız. Eski seri bu konuda insanı cidden kanser ediyordu. Yeni nesil kartlarla biraz daha bu sorununun önüne geçtiler. Bütçe dar oldugu icin NVIDIA almak daha mantıklı şu anda. 1060 3GB bulunabilir o paralara. Kırpılmış bir kart olsa bile 1050 ve 1050 Ti'den daha iyi sonuçta.

Alırken mining yapılmadığından emin olmak lazım. Ama onun dışında WattMan hatası diye bir illet var. Daha önce bundan çok çekmiş birisi olarak AMD ekran kartlarından uzak durma taraftarıyım. O yüzden performansı düşük olsa da 1050 Ti öneririm ben. Bulabilirseniz 1060 da olabilir.

Mining çıkması kartlar oluyorlar genelde. Performansına lafım yok ama ne zaman bozulacağı belli olmuyor mining kartlarının.

4 GB ve güç tüketimi çok olan bir kartı mining olarak kullanacaklarını sanmıyorum. Ayrıca almadan önce gerekli testleri yapıp sonuçlarına bakarak alırsa uzun vadede sorun yaşanacağını sanmıyorum.

4 GB ve güç tüketimi çok olan bir kartı mining olarak kullanacaklarını sanmıyorum. Ayrıca almadan önce gerekli testleri yapıp sonuçlarına bakarak alırsa uzun vadede sorun yaşanacağını sanmıyorum.

Mining olayı dışında WattMan sorunu bu serinin belası durumunda. İlk başlarda belki bu soruna pek takılı kalmaz ama ileride insanın canını bir hayli sıkıyor bu durum.

Mining olayı dışında WattMan sorunu bu serinin belası durumunda. İlk başlarda belki bu soruna pek takılı kalmaz ama ileride insanın canını bir hayli sıkıyor bu durum.

Hocam dört beş defaya yakın sistem topladım hiç NVIDIA ekran kartı kullanmadım iki defa RX 580 bir defa 5500XT ve şu an kullandığım RX 6600XT tamam sürücüleri sorunsuz değil WattMan var evet ama arkadaşın yerinde olduğumuzu düşünürsek bir oyunda 50 FPS yerine 100 almayı tercih ederim 1050 Ti günümüz oyunları için yetersiz kalıyor. Ama herkesin kendi fikri saygı duyarım.

Geri
Yukarı