i3 10100F 1660 Super FiveM'de anlık FPS düşmesi

sial

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhabalar, 1660 Super ve i3 10100F işlemcide FiveM oynarken aşırı FPS düşmesi yaşıyorum, ekran kartı düşük olanlar bana nazaran çok daha fazla FPS alıyor. Neden olabilir bu ne yapabilirim?

İşlemcinin sıcaklık durumu nedir ve stok soğutucu mu kullanılıyor?

DDR4 3200 8x2 ama anakartım desteklemediği için 2666 olarak kullanıyorum

Nasıl öğrenebilirim?

MSI Afterburner yükler misin hocam, oyun esnasında sıcaklık ve CPU kullanımlarını görebilirsin. Stok soğutucu ile kullanıyorsan işlemci yük altındayken anlık frekans düşürür ve bu da FPS düşlerine sebep olabilir.

MSI Afterburner yükler misin hocam, oyun esnasında sıcaklık ve CPU kullanımlarını görebilirsin. Stok soğutucu ile kullanıyorsan işlemci yük altındayken anlık frekans düşürür ve bu da FPS düşlerine sebep olabilir.
Hemen deniyorum

1676490129034.png
Görüntü bu hocam

Sıcaklıklar normal görünüyor, GPU kullanımı aşırı düşük, darboğaz var gibi görünüyor ama normalde o işlemcinin o ekran kartına darboğaz yapması mümkün değil. Optimizasyon sorunu veya sürücülerle ilgili bir sorun mevcut olabilir. Arka planda başka bir uygulama veya kayıt programı benzeri bir program mı açık?

Sıcaklıklar normal görünüyor, GPU kullanımı aşırı düşük, darboğaz var gibi görünüyor ama normalde o işlemcinin o ekran kartına darboğaz yapması mümkün değil. Optimizasyon sorunu veya sürücülerle ilgili bir sorun mevcut olabilir. Arka planda başka bir uygulama veya kayıt programı benzeri bir program mı açık?
Nvidia kayıt programı açık onun dışında discord ve Google.

Geri
Yukarı