i3 10100F 5600XT sistem CS:GO yüksek FPS'de yırtılma oluyor

İşletim sistemi
Windows 11
V-Sync açınca input lag oluştuğunun farkındayım. Ama demek istediğim şu, 144 Hz monitörde V-Sync açarsa ekran yırtılmalarından kurtulur lakin input lag oluşur. Sonrasında "fps_max 142" yazarsa input lag da geçiyor.
Zaten FPS'i sabitleyerek çözüyor, VSYNC açmanın hiç bir anlamı yok. Bir de FPS'i 144'ün de altına indirme peşindesin, komik.

Zaten FPS'i sabitleyerek çözüyor, V-Sync açmanın hiçbir anlamı yok. Bir de FPS'i 144'ün de altına indirme peşindesin, komik.

V-Sync açmadan FPS sabitleyince yırtılmanın çözüleceğini sanmıyorum.

V-Sync açmadan FPS sabitleyince yırtılmanın çözüleceğini sanmıyorum.
Çözülüyor işte, bu işler sanmakla olmuyor. Anca FPS drop yiyen bir sistemin varsa yırtılır ki VSYNC drop sorununu çözen bir şey değil.

Çözülüyor işte, bu işler sanmakla olmuyor. Anca FPS düşmesi yiyen bir sistemin varsa yırtılır ki V-Sync drop sorununu çözen bir şey değil.

FPS düşmesi yemiyorum ama V-Sync açmadığım sürece her oyunda yırtılma oluyor. V-Sync açtığımda ise geçiyor. Kendi deneyimlerim ile konu sahibine yardım etmeye çalıştım ama demek ki bilgisayardan bilgisayara fark ediyor.

FPS düşmesi yemiyorum ama V-Sync açmadığım sürece her oyunda yırtılma oluyor. V-Sync açtığımda ise geçiyor. Kendi deneyimlerim ile konu sahibine yardım etmeye çalıştım ama demek ki bilgisayardan bilgisayara fark ediyor.
Sistemin güçlü mü, sabitlediğin değerin altına inip duruyorsa yırtılma normal.

Sistemin güçlü mü, sabitlediğin değerin altına inip duruyorsa yırtılma normal.

Sistemim güçlü sayılmaz. Ama sabitlediğim değerin altına inmiyor. Mesela şu an Half-Life girsem 250-300 FPS oynuyorum. Ama FPS'i 60'a sabitlersem yırtılma oluyor. 150-200 FPS'in üzerine çıktığında ise yırtılma neredeyse kalmıyor.

Sistemim güçlü sayılmaz. Ama sabitlediğim değerin altına inmiyor. Mesela şu an Half-Life girsem 250-300 FPS oynuyorum. Ama FPS'i 60'a sabitlersem yırtılma oluyor. 150-200 FPS'in üzerine çıktığında ise yırtılma neredeyse kalmıyor.
Öyle olmaması lazım. Hatta FPS 150-200 arasındaki gezerken olması lazım, garip bir durum sizdeki.

Şahsen ben gene vsync açtım.6.10 ms de oynuyorum fakat yırtılma yok.
Rahat ve stabil oyun.
Ulan sene 2021 oldu halen oyunlarda vsync kapatınca yırtılma oluyor.
Tepkime sürelerini herkesin bilgisayarına göre ortalama bir tepkime süresini bir fps oyunun ayarlayıp ona göre oyunu bulması lazım artık .
En azından seçenekler içinde olsun bu durum.
Adam geliyor 240 hz 3 ms le oyun oynuyor.
Ben 165 hz 6 ms.
Ama 60 hz 15 mslik player ne yapsın?
Fps oyunlarında ne kadar iyi bilgisayar o kadar yüksek kda.
Buna bir çözüm gelmeli artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı