i3 10100F 5600XT sistem CS:GO yüksek FPS'de yırtılma oluyor

İşletim sistemi
Windows 11
Merhaba arkadaşlar. Benim i310100F işlemcim ve 5600 XT ekran kartım var.
CS:GO'da V-Sync'i açtığımda yırtılma problemi ortadan kalkıyor fakat 6.6 ms tepkime süresi alıyorum.
V-Sync'i kapattığımda ise 3-4 ms e kadar düşüyor fakat bu durumda da ekranda yırtılmalar oluyor.
Bu durumda V-Sync açmadan yüksek FPS'lerde akıcı şekilde oyun oynamak için bir yol var mı?
Çok araştırdım, çok okudum ama bunun başka bir çözümünü göremedim!
Varsa yoksa V-Sync!
Tepki süresi dediğin kare çizme süresi olmasın?

Konsoldan FPS'i de sabitliyebiliyor. Fps_max 121.

Dostum bak demek istediğini anlıyorum. Ama ekran yırtılması yaşadığı için V-Sync açacak. Ve 60 Hz monitörde V-Sync açtıktan sonra isterse fps_max 9999 yazsın yine de 60'ın üstüne çıkamaz.

Dostum bak demek istediğini anlıyorum. Ama ekran yırtılması yaşadığı için V-Sync açacak. Ve 60 Hz monitörde V-Sync açtıktan sonra isterse fps_max 9999 yazsın yine de 60'ın üstüne çıkamaz.
FPS'i sabitleyerek giriş gecikmesinin artmasını engelliyor fakat pek hissedilebilir mi bilmiyorum.

CS:GO'da V-Sync'i açtığımda yırtılma problemi ortadan kalkıyor fakat 6.6 ms tepkime süresi alıyorum.
V-Sync'i kapattığımda ise 3-4 ms e kadar düşüyor fakat bu durumda da ekranda yırtılmalar oluyor.
Bu durumda V-Sync açmadan yüksek FPS'lerde akıcı şekilde oyun oynamak için bir yol var mı?
Varsa yoksa V-Sync!

FreeSync bir monitör alırsan sorun kalmaz.

Varsa yoksa V-Sync!
Bu bir çözüm olabilir. V-Sysnc kapatın ve şu ayarları yapın. Resimde ki uygulama örnektir FPS'i yırtılma olmayan bir seviyeye sabitleyebilirsiniz.
Ekran görüntüsü 2021-09-27 110149.png

Geri
Yukarı