i3 10100F 81 derece

Detroit'i ilk defa açtıysan shader attığı içindir. Shader atması tamamiyle işlemci yükü gerektiriyor. Ama 2. ya da 3. açışında gene böyle yüksekse o işlemci için çok fazla stok soğutucu için bile.

Moderatör başlığı kendi yazmış, ortalama 67 derece. Isılar sizce nasıl diye sorma amacıyla açtım. Detroit'i açtım ve yaklaşık 1 saat oynadım.

Benim 10100F de Odyssey'de ağır grafikli kısımlara girince 80leri görüyor ama sabit değil inip çıkıyor. Senin değer sabit mi?

Yukarıyı okursanız mutlu olurum.

Moderatör başlığı kendi yazmış, ortalama 67 derece. Isılar sizce nasıl diye sorma amacıyla açtım. Detroit'i açtım ve yaklaşık 1 saat oynadım.
İkinci açışında da 81C oluyorsa fazla bu. Kasanın yan kapağını açmayı dene bakalım sıcaklık ne kadar düşücek.

Dipnot : 81C işlemci için zararlı bir sıcaklık değil ama o işlemcinin 81C'ye çıkması için fırına sokman lazım.

İkinci açışında da 81C oluyorsa fazla bu. Kasanın yan kapağını açmayı dene bakalım sıcaklık ne kadar düşecek.

Dipnot: 81C işlemci için zararlı bir sıcaklık değil ama o işlemcinin 81C'ye çıkması için fırına sokman lazım.

İlk açıştaki değerler fakat GTA 5 de ortalama 72-74 dereceleri görüyor.

Yukarıyı okursanız mutlu olurum.
Bence macun yenilemeye gerek yok ama sen bilirsin tabii. Intel fanı varsa onu BIOS'dan hızlandırabilirsin. Ekran kartına grafikleri yükleyebilirsin.

Bence macun yenilemeye gerek yok ama sen bilirsin tabii. Intel fanı varsa onu BIOS'tan hızlandırabilirsin. Ekran kartına grafikleri yükleyebilirsin.

Ekran kartı zaten en maksimum 66 dereceyi gördü 1650 ısınan bir kart değil. Yüklenebilirim yani fakat benim stok macunu silip bu macunu sürünce sıcaklık arttı :D
Yeni macun 1-2 ay içinde alırım, acele bir durum yok değil mi?

Büyük ihtimal kasa içi hava akışından dolayı öyle. Yan kapağı açman en az 5C düşürecektir büyük ihtimalle.

Kasanın hava akışı iyi ama olduğu yer Full kapali. Yeni masa alacağım yukarıya koyacağım. Stok macunu silip Dark macun sürünce sıcaklık 5-10 derece arttı bu arada, kaliteli bir macun alsam eski değerlere ulaşır mıyım?

Ekran kartı zaten en maksimum 66 dereceyi gördü 1650 ısınan bir kart değil. Yüklenebilirim yani fakat benim stok macunu silip bu macunu sürünce sıcaklık arttı :D

Kasanın hava akışı iyi ama olduğu yer Full kapali. Yeni masa alacağım yukarıya koyacağım. Stok macunu silip Dark macun sürünce sıcaklık 5-10 derece arttı bu arada, kaliteli bir macun alsam eski değerlere ulaşır mıyım?
Bende de aynı kart var nedense ağır oyunlarda ekran kartından çok işlemciye yükleniyor oyun.
Sürekli macun değiştirmek pek iyi değil ama o macun daha kaliteliyse onu sür daha iyi olur tabii.

Macun&montaj probleminden dolayı olabilir çünkü stok macunlar genelde her şeyden çok daha kötü oluyor.

Macun&montaj probleminden dolayı olabilir çünkü stok macunlar genelde her şeyden çok daha kötü oluyor.

Montajda bir sorun yoktur :D
Yeni bir fan almıştım ama sonradan beğenmedim satmaya karar verdim ve sattım. Kaliteli bir fan önerir misiniz? Kaliteden kastım stok fandan biraz daha iyi olsa yeter bütçe 200 civari.

Geri
Yukarı