i3 10100F 980 TL

Gençler piyasadan haberiniz yok sanırım? itopyada 1 haftadır bu fiyatta, 2-3 gün önce de vatan 899 TL den sattı. Tavsiyem buradan ziyade DH sıcak fırsatları takip edin çok güzel indirimler yakalarsınız, burada maalesef bir çok indirim paylaşılmıyor.

Tamam işte 1650'den ucuz ve aynı performans daha ne istiyoruz.
Muadil NVIDIA varken kimse AMD tercih etmez. NVIDIA tarafında performans aynı ve 3D rendering performansı daha yüksek. Encoding avantajı da var 1650'de. Yani her türlü GTX 1650 PCIe 3.0 arabiriminde daha mantıklı bir seçenek. Ama siz 3D rendering performansı da istemeyip aynı performansı almak istiyorum diyorsanız bilemiyorum tabii ki. İdarelik kullanılır mı? Kullanılır. İleride PCIe 4.0 setup şart bu kart için.

Muadil NVIDIA varken kimse AMD tercih etmez. NVIDIA tarafında performans aynı ve 3D rendering performansı daha yüksek. Ama siz 3D rendering performansı da istemeyip aynı performansı almak istiyorum diyorsanız bilemiyorum tabii ki. İdarelil kullanılır mı? Kullanılır. İleride PCI-e 4.0 setup şart bu kart için.

RTX DLSS gibi artı yönleri yok tercih edilebilir bence, Shadow Play kullanmak için fazla para vermeye gerek yok.

RTX DLSS gibi artı yönleri yok tercih edilebilir bence, Shadow Play kullanmak için fazla para vermeye gerek yok.
Bence verilir. Zaten onun dışında daha fazla 3D rendering performansı, uygulama desteği ve aşağı yukarı aynı performansı var. 6500 XT alan adam kas gücü için alıyor, 4.0 şart. Benim tercihim de 6500 XT'den yana, ama saçma olan şey 3.0 modunda 6500 XT'nin daha avantajlı olduğunu savunmanız.

Bence verilir. Zaten onun dışında daha fazla 3D rendering performansı, uygulama desteği ve aşağı yukarı aynı performansı var. 6500 XT alan adam kas gücü için alıyor, 4.0 şart. Benim tercihim de 6500 XT'den yana, ama saçma olan şey 3.0 modunda 6500 XT'nin daha avantajlı olduğunu savunmanız.

Fiyat olarak daha avantajlı 1650 alacak birinin render ile uğraşacağını da düşünmüyorum.

Fiyat olarak daha avantajlı 1650 alacak birinin render ile uğraşacağını da düşünmüyorum.
Olası senaryo öyle ve kağıt üstünde böyle maalesef. Ben aşağı yukarı aynı fiyata üstünden video bile alamadığım kartı almam şahsen. 4.0 setup kuracaksam ayrı, kesinlikle 6500 XT'yi tercih ederim. O zaman da kas gücüne karşı encoding dezavantajını göz ardı etmek lazım işte.

Geri
Yukarı