İ3 10100F 990 TL!

i3 10100F gayet iyi ama oyun için iyi değil.
Ben Intel Core i3-9100F kullanıyorum. Senin dediğin konu oyundan oyuna ve grafik ayarlarına göre değişir. Sen burada genel konuşarak ne amaçlamak istiyorsun? "Oyun için iyi değil." demek yerine "Bazı oyunlarda ve grafik ayarlarında iyi değil." demek daha tarafsız bir yorum olur.

İşlemciye gelecek olursak ben i3-9100F işlemciyi 2020 yılında 940 lira civarında almıştım. 2022 yılındayız ve i3-10100F işlemci 990 TL'ye satıldı. Fiyatların bu kadar düşük olmasına şaşırmadım değil.

Ben Intel Core i3-9100F kullanıyorum. Senin dediğin konu oyundan oyuna ve grafik ayarlarına göre değişir. Sen burada genel konuşarak ne amaçlamak istiyorsun? "oyun için iyi değil." demek yerine "bazı oyunlarda ve grafik ayarlarında iyi değil." demek daha tarafsız bir yorum olur.

İşlemciye gelecek olursak ben i3-9100F işlemciyi 2020 yılında 940 lira civarında almıştım. 2022 yılındayız ve i3-10100F işlemci 990 TL'ye satıldı. Fiyatların bu kadar düşük olmasına şaşırmadım değil.

9. nesil işlemciler bir tık daha pahalıydı genelde.

@SIRINDOSCARF anlıyorum. Siz bu konularda bilgili birisiniz, şimdiki fiyatına sizce değer mi?

Aslında değmez. Zamanında 600TL görmüş bir işlemci. Ama dolara göre şu anda yine iyi fiyat gibi. Aslında dolar aynı kalsaydı bu işlemci 400TL civarına gerileme ihtimali vardı. Ama işte dolar sağ olsun.

Ama bu LGA 1200 soketin pahalı olan kısmı anakart. En ucuz anakartı 800TL gördü zamanında ve şu anda 1kdan aşağı yok. Gerçi AMD kısmınında pek bir farkı kalmadı. Şu AM5 soketi çıksa da elinden kurtulmak için ucuza satsalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı