i3 10100F çok ısınıyor

cecenhlt

Kilopat
Yer
Grozny
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam. GTA V oynuyorum. Yüksek grafiklerde oynarken işlemci fotoğrafta gördüğünüz gibi 83 derecelere çıkıyor. İşlemcinin üstünde T6 Ultra isimli soğutucu var. Ben ne yaptıysam da bu işlemciyi soğuk tutamadım. Bunun sebebi nedir ya? Gerçekten bıktım artık. Intel'in sitesinde 100 dereceye kadar yazıyor. Acaba 83 dereceyi takmadan oynamaya devam etsem sorun olur mu? Fan hızlandıkça çok tedirgin oluyorum.

Dosya Ekleri

• 9169FF69-E696-45A5-9DB3-9C047352284C.jpeg
    9169FF69-E696-45A5-9DB3-9C047352284C.jpeg
    221,4 KB · Görüntüleme: 79
Bu işlemcinin o soğutucuyla bu derecelere çıkması mümkün değil. Termal macun uygulaması hatalı görünüyor. Kaliteli bir macunla, düzgün kurulum yapın.
Aynen öyle hocam öyle bir işlemci o derecelere çıkması çok saçma, termal macunu silin yeniden güzel model bir kaliteli macun ile sürmeniz iyi olacaktır çünkü o değerler fazla.

Hocam eğer postu cehennemden açmadıysanız arkadaşların dediği gibi termal macunda veya soğutucuda sıkıntı var, yerine oturmamış olabilir onlara da dikkat edin.
Edit: Bu arada sabit olarak 80 değil de anlık olarak bazen 80 e çıkıyorsa normaldir o diye biliyorum.

Hocam eğer postu cehennemden açmadıysanız arkadaşların dediği gibi termal macunda veya soğutucuda sıkıntı var, yerine oturmamış olabilir onlara da dikkat edin.
Edit: Bu arada sabit olarak 80 değil de anlık olarak bazen 80 e çıkıyorsa normaldir o diye biliyorum.
Sabit 80 değil tabikide 80 e çıkıyor, soğutucu devreye giriyor ve tekrar 67’ye felan geriliyor.

Bu işlemcinin o soğutucuyla bu derecelere çıkması mümkün değil. Termal macun uygulaması hatalı görünüyor. Kaliteli bir macunla, düzgün kurulum yapın.

Kesinlikle ters giden bir şeyler var imkansız o soğutucu ile bu derecelere çıkması.
Sabit 80 değil tabii ki de 80'e çıkıyor, soğutucu devreye giriyor ve tekrar 67'ye falan geriliyor.

Anlık yükselmeler normaldir. Ama sürekli aynı ise sıkıntı.

Reis kesinlikle aynı değil anlık yükseliyor. Yani 83 oluyor, fan hızlanıyor geri düşüyor sonra.
Kesinlikle ters giden bir şeyler var imkansız o soğutucu ile bu derecelere çıkması.

Anlık yükselmeler normaldir. Ama sürekli aynı ise sıkıntı.
Hocam oyun geçişlerinde falan anlık yük biniyor işlemciye o yüzden normaldir yine, anlık olarak o kadar çıkması zarar vermez sisteme falan.
Tamamdır hocam çok teşekkürler. Yani bi sorun olduğundan değil değil mi ? Olağan şeyler bir anda yükselmesi.

Geri
Yukarı