i3 10100F GT 1030 sistem nasıldır?

Emre_77

Decapat
Merhabalar arkadaşlar. Elimde NVIDEA GeForce GT 1030 ekran kartı var. Ekran kartı için yeni bir bütçe ayırmayı düşünmüyorum şimdilik, belki ileride değiştiririm. 500 GB dahili HDD de var, SSD de düşünmüyorum şimdilik. GTA 5 ve Shadow of the Tomb Raider gibi oyunları 1080p çözünürlük ama düşük grafiklerde oynatsa yeter.

Yeni alacağım parçalar:

BIOSTAR H410MH anakart,

Corsair CMK16GX4M2D3000C16 16 GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Vengeance siyah LPX soğutuculu DIMM bellek,

Intel Core i3 10100F işlemci.

Ve FSP FSP500-60AHBC 500W güç kaynağı.

İnternette bulduklarımın linklerini aşağıya bırakıyorum. Anlayan arkadaşlar bana bu sistemde toplamda bu 6 parçanın içinden uyumlu olmayanlar varsa eğer yardımcı olabilirseniz sevinirim. Birlikte gereğinden fazla düşük performans verip veremeyeceği hakkında da beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ayrıca anakart 1000 TL'yi geçmeyecek şekilde daha iyi bir alternatif tavsiyeniz varsa, aynı şekilde işlemci için de 1200 vs geçmeyecek gibi bir alternatifi varsa, söyleyebilirseniz makbule geçer.

Linkler:
RAM:
İşlemci:
Güç kaynağı:
Anakart:

Merhabalar arkadaşlar. Elimde NVIDIA GeForce GT 1030 ekran kartı var. Ekran kartı için yeni bir bütçe ayırmayı düşünmüyorum şimdilik, belki ileride değiştiririm. 500 GB dahili HDD de var, SSD de düşünmüyorum şimdilik. GTA 5 ve Shadow of the Tomb Raider gibi oyunları 1080p çözünürlük ama düşük grafiklerde oynatsa yeter.

Yeni alacağım parçalar:

BIOSTAR H410MH anakart,

Corsair CMK16GX4M2D3000C16 16 GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Vengeance siyah LPX soğutuculu DIMM bellek,

Intel Core i3 10100F işlemci.

Ve FSP FSP500-60AHBC 500W güç kaynağı.

İnternette bulduklarımın linklerini aşağıya bırakıyorum. Anlayan arkadaşlar bana bu sistemde toplamda bu 6 parçanın içinden uyumlu olmayanlar veya birlikte gereğinden fazla düşük performans verip veremeyeceği hakkında beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ayrıca anakart 1000 TL'yi geçmeyecek şekilde daha iyi bir alternatif tavsiyeniz varsa, aynı şekilde işlemci için de 1200 vs geçmeyecek gibi bir alternatifi varsa, söyleyebilirseniz makbule geçer.

Linkler:
RAM:
İşlemci:
Güç kaynağı:
Anakart:

Dediğiniz oyunları orta ayarlarda oynatır yani misal GTA 5'i orta ayarda 40 50 FPS oynarsınız kasmadan rahat.

Dediğiniz oyunları orta ayarlarda oynatır yani misal GTA 5'i orta ayarda 40 50 FPS oynarsınız kasmadan rahat.
Eyvallah, teşekkür ederim. Özellikle ram, anakart, işlemci ve ekran kartı olarak herhangi bir uyumsuzluk problemi var mıdır bu parçaların birbirleri ile acaba? Ona göre bir an önce toplamak istiyorum, bir problemle karşılaşmamak adına.

Yeni konular

Geri
Yukarı