i3 10100F - GTX 1050 Ti sistem kendi kendine yeniden başlatıyor

Apotro

Hectopat
Merhaba iyi sosyaller.
Benim problemim şu sistemim kimi zaman çok uzun süre çalışınca kimi zaman 4-5 dakika içinde kapanıp yeniden başlatıyor kendisini. Bunu yaparken bazen hemen açılıyor bazen sürekli yeniden başlatıyor. Sıcaklık ayarları kontrol ettiğimde yük altında maximum 45-50 dereceleri görüyor. Sorun nedir anlayamadım. Sistem özelliklerim şunlar.
Ekran kartı: 1050 Ti.
RAM: Xgp 3200 MHz 2x8 DDR4.
İşlemci: i3 10100F.
Anakart: B460M-PRO

Ekran kartı takılı iken anakartın HDMI girişine mi takayım görüntüyü almak için? Bir de ben RAM'lardan şüpheleniyorum
Hocam ekran kartını çıkarın. Monitörden gelen kabloyu anakartınızdaki HDMI veya tercihinize göre VGA çıkışına takın. Anlayacağınız ekran kartından şüphelendiğimizden sistemden çıkarıyoruz. Saygılar...

Hocam videoda hiç öyle bir şey olmadı şöyle bir örnek vereyim mesela LoL gibi M.2 gibi oyunları rahat rahat oynuyorum bir Valorant olsun bir PUBG olsun gireyim 5 dakikaya kalmadan resetliyor kendini.

PSU eski PC'de kalma 600W'lık bir şey markası yazmıyor.

Bilgisayarınız ağır oyunlarda mı kendini resetliyor.

Hocam videoda hiç öyle bir şey olmadı şöyle bir örnek vereyim mesela LoL gibi M.2 gibi oyunları rahat rahat oynuyorum bir Valorant olsun bir PUBG olsun gireyim 5 dakikaya kalmadan resetliyor kendini.

PSU eski PC'de kalma 600W'lık bir şey markası yazmıyor.

Eski PC diğer sistem özellikleri neydi hocam? Normalde eski PC'lerde ortalama 300W PSU olurdu. Üzerinde başka bir şey yazmıyor deyince ondan kıllandım biraz. 600W olmayabilir. Eşte dostta sağlam PSU varsa masrafa girmeden denemek lazım.
Onun dışında hocamın bu önerisi de çok olası geldi bana.

Anladım hocam. Benim bilgisayarım oldukça eski. Sizinkinin daha güncel olduğunu düşünüyorum. Demek istediğim ekran kartı belli bir bellekten sonra hasarlı olduğu için restart atıyor. Naçizane tavsiyem anakartınızda varsa on-board çıkışı varsa orayı bir müddet kullanmanız. Zira ben %90 ekran kartlarımızdan şüpheleniyorum. Saygılar...

Sizin RAM şüphenize gelecek olursak RAM'lerden demişsiniz. Birden fazla RAM olduğu için hepsini aynı anda takmadan sıra sıra deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı