i3 7100 ve GTX 1050 Ti sistem kendi kendine kapanıyor

Rawados

Kilopat
Yer
Çek Cumhuriyeti
Merhabalar. Yaklaşık 3 aydır bilgisayarım kendi kendine kapanıyor. Başlarda çok sorun değildi ama şu an pek dışarı çıkamadığım için mecburen bilgisayarda vakit geçiriyorum. Son zamanlarda daha sık kapanmaya başladı bilgisayar, özellikle akşamları. Bir sürü şey denedim fakat sorunu bir türlü çözemiyorum.

Öncelikle sistemim aşağıdaki gibidir:

MSI B250M Bazooka anakart.
Intel i3 7100 işlemci (stok soğutucu takılı.)
GTX 1050 Ti ekran kartı.
1x8 HyperX Fury 2400MHz RAM.
WD Black 1TB (SSD siparişi verdim bekliyorum.)
CM G650M PSU (önceden de kapanıyordu PSU değiştirerek çözmüştüm yani bu 2. PSU oluyor.)

Bilgisayar sadece oyun oynarken değil, BIOS ekranında veya işletim sistemine bootlarken bile kapanabiliyor.
Tek tek ekran kartı, hard disk ve RAM bileşenlerini sökerek çalıştırdım. RAM yok hatası verilen ekranda bile kapanıyor arkadaşlar. Tüm kablolar ve bağlantılar düzgünce takılı. Memtest86 uygularken de kapanıyor ama zaten bellekte sorun olduğunu düşünmüyorum. Kasayı farklı prizlere bağladım, yine kapanıyor. Sistemi olduğu gibi kasadan söküp kasasız bir şekilde komşumda birleştirdim halen daha kapanıyor. Sabah ve öğlen sorun olmuyor genelde ama akşam garanti kapanmaya başlıyor. Kapandıktan sonra da yeniden açıyor kendini.

AIDA64 Extreme ile stabilite testini başlattım. 3 dakika içerisinde CPU aşırı ısınıyor uyarısı verdi ve bilgisayar kapandı. Dün güç kaynağını kapanma gibi sorunu olmayan bir bilgisayara bağladım ve aynı şekilde testler uyguladım. Denediğim bilgisayar da kapanıyor G650M güç kaynağı ile çalışırken. Sorunun güç kaynağında olduğunu düşünüyorum ama değiştireli sadece 1 yıl oldu.

Akşam da ödünç aldığım başka bir PSU ile deneyeceğim. arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı