i3-10100F + GTX 1660S vs. i5-9400F + RX 5500 XT 8 GB

Daha fazla  
Arkadaşlar hazır sistem alacağım yani parça değiştirme imkanım yok. Bu ikisinin fiyatları neredeyse aynı sayılır. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Tek kaygım i3 10100F'in GTX 1660 Super'le darboğaz yapması. Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

i3-10100F 1080P çözünürlükte RTX 2070'e kadar götürüyorken i5-9400F 2060/2060 Super'i anca destekliyor. i3-10100F daha iyi bir işlemci ama siz iki sistemin linkini atın yorumlayalım. Ayrıca bütçenizi yazar mısınız?

Arkadaşlar hazır sistem alacağım yani parça değiştirme imkanım yok. Bu ikisinin fiyatları neredeyse aynı sayılır. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Tek kaygım i3 10100F'in GTX 1660 Super'le darboğaz yapması. Değerli görüşlerinizi bekliyorum.
Yapmaz, o işlemciyle 1660Tİ kullandım. Hiç kuşkunuz olmasın.

i3 10100F i5 9400F'ten daha güçlü bir işlemci. Darboğaz kesinlikle olmaz.

Sanmıyorum darboğaz yapacağını. İlk sistem daha iyi olacaktır bence ama sadece bu iki sistemi mi alabiliyorsunuz? Başka öneri yapılabilir belki, eğer bütçe belirtirseniz.
Evet dostum sadece 2 sistemden birini seçme şansım var linklerini aşağıya bırakıyorum.
Arkadaşlar ilginizden dolayı teşekkür ederim. Tavsiyeleriniz üzerine i3 10100f gtx 1660 superli sistemi alacağım.

İki sistemi de sakın almayın. Bir tanıdığımın 2. sistemde olan güç kaynağı patladı. İkisinin de güç kaynağı çok kötü.

Evet dostum sadece 2 sistemden birini seçme şansım var linklerini aşağıya bırakıyorum.
Arkadaşlar ilginizden dolayı teşekkür ederim. Tavsiyeleriniz üzerine i3 10100f gtx 1660 superli sistemi alacağım.
10100 Çok iyi olur dostum hayırlı olsun.

İlla Vatan'dan alacaksanız 1. sistem bence daha iyi. Ancak o sistemdeki Güç Kaynağı ne kadar iyidir tartışılır, ayrıca 8 GB RAM de yetmez, 2x8 olarak almanızı tavsiye ederim. Onun dışında kasa dandik bir marka olsa bile mesh olduğu için dert etmeye gerek yok gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı