i3 10100F için 1900TL 240mm sıvı soğutma önerisi

Farlitex

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar,Yazılım
Bütçem taşı çatlatsam 1900TL.
Güzel soğutsun işlemcim i3 10100F.

Önerilerinizi bekliyorum.

Not: Sıvı soğutma istiyorum. Ama iyi kalitede hava soğutma olabilir.

Baktığım bir sıvı soğutma;

1- Amazon.com.tr

İşlemcinin i3 10100F olduğunun farkındasın değil mi? Aynı işlemciyi stok fan ile 55 derecelerde kullanıyorum. Hadi sen 70 de kullan. Sıvı soğutucu çok gereksiz. İleride başka işlemciye geçeceksen ona göre önerelim.

Eğer bu işlemci ile kalacaksan hava soğutma al fazlasıyla yeter.

İşlemcinin i3 10100F olduğunun farkındasın değil mi? Aynı işlemciyi stok fan ile 55 derecelerde kullanıyorum. Hadi sen 70 de kullan. Sıvı soğutucu çok gereksiz. İleride başka işlemciye geçeceksen ona göre önerelim.

Eğer bu işlemci ile kalacaksan hava soğutma al fazlasıyla yeter.

Oyun içerisinde sıcaklık değerlerine bakmadım bir bakayım dönüş yapacağım.

Oynayacak olduğum oyun BF2042.

Oyun içerisinde sıcaklık değerlerine bakmadım bir bakayım dönüş yapacağım.

Oynayacak olduğum oyun BF2042.
BF2042 İşlemciyi diğer oyunlara göre fazla kullanıyor, multiplayer oyuncu sayısı çok yüksek. Ben iyi bir hava soğutucu ilr 5600 de 70 dereceyi gördüm. Bu oyun özelinde sıcaklıklara bakıp sıvı soğutma almak o işlemciye biraz israf sayılır.

BF2042 işlemciyi diğer oyunlara göre fazla kullanıyor, multiplayer oyuncu sayısı çok yüksek. Ben iyi bir hava soğutucu ilr 5600 de 70 dereceyi gördüm. Bu oyun özelinde sıcaklıklara bakıp sıvı soğutma almak o işlemciye biraz israf sayılır.

Oyunu açıyorum dönüş yapacağım 10 dakika içinde.

Sonuçlarda 60 dereceyi görmedim diyebilirim. Hep 56 55 arası gitti geldi arada 58'e çıktı.

Sıvı soğutma abartı diyorsanız güzel bir kule tipi soğutucu önerebilirsiniz.

Son düzenleme:
Oyunu açıyorum dönüş yapacağım 10 dakika içinde.

Sonuçlarda 60 dereceyi görmedim diyebilirim. Hep 56 55 arası gitti geldi arada 58'e çıktı.

Sıvı soğutma abartı diyorsanız güzel bir kule tipi soğutucu önerebilirsiniz.
Açıkçası hava soğutma bile gereksiz. 50-60 dereceler çok iyi.

İlla olsun, güzel görünür vs dersen kasa modelini öğrenebilir miyiz. Kaç mm yüksekliği desteklediğini bilmemiz gerekiyor.

Açıkçası hava soğutma bile gereksiz. 50-60 dereceler çok iyi.

İlla olsun, güzel görünür vs dersen kasa modelini öğrenebilir miyiz? Kaç mm yüksekliği desteklediğini bilmemiz gerekiyor.

Kasayı satın alacağım ya geniş bir kasa güzel gözükmesi için alacağım soğutucuyu. Bir de emanet bu soğutucu.

Soğutucu: Snowman M200.

ID-COOLING SE-214-XT ARGB White 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat

ID-Cooling SE-214-XT ARGB İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Tavsiye edebilirim. Fazlasıyla yeter. İçerisinden kontrolcü vs çıkmıyor yalnız. ARGB destekliyorsa anakartın anakarta takabilirsin. Anakart desteklemiyorsa alacağın kasada kontrolcü olmasına dikkat et. Onda da yoksa harici kontrolcü alabilirsin.

Daha ucuza var mı? Kule tipine göre birazcık pahalı geldi 700₺ bandında olursa daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı