5800x3D için 240mm sıvı soğutma önerisi

mustafah

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar H330 kasaya sahibim güncel olarak Cougar Helor kullanıyorum ve memnun olmadığım için değiştirme kararı aldım, kasam sadece 240mm destekliyor önerilerinizi bekliyorum. Bütçe olarak belirli bir bütçem yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

@mustafah Hocam ben de 5800x3D işlemcili, 240mm sıvı soğutucu hazır sistem satın aldım. Elime hala ulaşmadı ama herkes bu işlemcinin çok ısındığını 360mm bile soğutamadığını söylüyor. Sen de son durum ne? Aldın mı 240mm soğutucu kullanıyor musun? Kullanıyorsan da değerler ne durumda paylaşır mısın?

@mustafah Hocam ben de 5800x3D işlemcili, 240mm sıvı soğutucu hazır sistem satın aldım. Elime hala ulaşmadı ama herkes bu işlemcinin çok ısındığını 360mm bile soğutamadığını söylüyor. Sen de son durum ne? Aldın mı 240mm soğutucu kullanıyor musun? Kullanıyorsan da değerler ne durumda paylaşır mısın?
Soğutucu modeli iyiyse oyunlarda serin tutabilir. Ama render tarzı işlemciyi zorlayacak işlemler için 360mm daha sağlıklı bir seçim olur.

Soğutucu modeli iyiyse oyunlarda serin tutabilir. Ama render tarzı işlemciyi zorlayacak işlemler için 360mm daha sağlıklı bir seçim olur.
Soğutucu ASUS TUF LC V2 ARGB 240mm sıvı soğutucu. 360mm sıvı soğutmalara bütçem yetmediği için böyle bir tercih yaptım ama endişeliyim ya çok ısınırsa diye. Zaten yıllarca dizüstü bilgisayarlar kullandım ve usandım yüksek sıcaklıklara, tahammülüm kalmadı ama bu işlemcilerin (Ryzen 7000 serisi) böyle ısınması beklenen ve normal bir şey olduğunu söyleyenleri de gördüm. Çoğu zaman oyun oynayacağım zaten ama insanın içine yine de bir kuşku düşmüyor değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı