Çözüldü i3 10100F işlemci ile H610M h anakart uyumlu mudur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Uyumludur hocam. H410-510 kullanabilirsiniz. B460-560, Z490-590 aynı şekilde.

Hocam bir sorum daha var da bu H410M-H anakarta RAM de lazım 32 yapacağımda RAM konusundan anlamıyorum herhalde 2 tane 16 alınca daha iyi oluyor da bu MHz olayını bilmiyorum bana 16 GB RAM konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Hocam bir sorum daha var da bu H410M-H anakarta RAM de lazım 32 yapacağımda RAM konusundan anlamıyorum herhalde 2 tane 16 alınca daha iyi oluyor da bu MHz olayını bilmiyorum bana 16 GB RAM konusunda yardımcı olabilir misiniz?

RAM'lar çift kanal çalıştığında daha yüksek performans gösteriyorlar. Aynı model, CL ve MHz değerlerine sahip olmaları önemli. Tek kanalda 32 vermek yerine 2x16 yapmak daha mantıklı. Anakartın özelliklerinde yazan MHz değeri kullanabileceğin maksimum MHz değerini gösterir. Anakartı seçtikten sonra RAM'ini bu MHz değerine uygun olacak şekilde çift kanallı (2x16) tercih edebilirsin.

Hocam 32GB Bellek kullanacaksanız, anakartınızın desteklediği max. 2933MHz. Ama ben asla 32GB 2933MHz RAM satın almazdım. Tam bütçe belirtirseniz toplayacağınız sisteme daha çok yardımcı olabiliriz.

Son düzenleme:
Hocam 32 GB bellek kullanacaksanız, işlemcinizin desteklediği Max. 2666MHz. Ama ben asla 32 GB 2666MHz RAM satın almazdım. Tam bütçe belirtirseniz toplayacağınız sisteme daha çok yardımcı olabiliriz.

Hocam ben okul harçlığıyla alacağım 4 ay okul sürüyor 4 ayda 4 bin TL biriktirebiliyorum zaten bilgisayarın diğer parçaları için önümüzdeki seneyi bekliyeceğim şimdi ben şeyi de anlamadım ben 2x16 yapacağım iki RAM'inde 2666MHz olmasımı lazım yoksa toplammı olması lazım.

2x16GB bellekleri kesinlikle 2666MHz almanızı önermiyorum. Alacaksanızda 3200MHz veya 3600MHz almanızı öneririm. Kit şeklinde alırsanız yazar zaten MHz değerleri. Satması daha kolay olur ileride. Ayrıyetten o sistemde 32GB belleği ne yapacaksanız sorması ayıptır? 2x8GB 3200MHz gayet yeterlidir. Gereksiz masraf olur o sisteme 32GB bellek.

Ayrıca Türkiye'de piyasa çok hareketli. Hangi parçayı, ne zaman, kaç TL'ye alacaksanız o zaman konu açmanız daha iyi olacaktır. Ben size burada şu şu anakartı önersem şuan mesela, 3-4 ay sonra o bütçede daha iyi anakartları alabilecekken, düşük seviye bileşen seçmeniz belli olacağı üzere kötü sonuç verecektir. Yani elinizde para varken bu konuları açmak daha doğru olur. Yanlış anlamayın, iyiliğiniz için söylüyorum.

Hocam ben okul harçlığıyla alacağım 4 ay okul sürüyor 4 ayda 4 bin TL biriktirebiliyorum zaten bilgisayarın diğer parçaları için önümüzdeki seneyi bekliyeceğim şimdi ben şeyi de anlamadım ben 2x16 yapacağım iki RAM'inde 2666MHz olmasımı lazım yoksa toplammı olması lazım.

Çift kanal kullanmak için iki RAM'in de aynı olmalı, toplamları önemli değil. Ancak işlemci MHz değerini değil anakart MHz değerini referans alın, BIOS'tan tek tuş ile XMP veya OC gibi seçenekleriniz mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı