i3-10100F işlemci sıcaklığı

81 üstüne çıkmadıysa iyi. Dediğim gibi Argus Monitor isimli program ile fan hızlarını kafana göre ayarlayabilirsin.
dostum buda 10 dakika boyunca senin verdiğin uygulama ile yapılan test sadece indirdim next next diyerek çalıştırdım yorumun nedir benim için çok önemli hiç bir bilgim yok bu konularda.

Dosya Ekleri

• 42860330-59d4-4009-a006-3b032358e9a4.jpeg
    42860330-59d4-4009-a006-3b032358e9a4.jpeg
    140,3 KB · Görüntüleme: 235
Olmaz diye biliyorum olan duymadım.

Yanlış gösteremez. İşlemcin ne? Stok fan mı?
Çok iyi sıcaklık senin.

İşlemci i5 10500 ES versiyon. Soğutucu SnowMan T6 Ultra modeli. AIDA ile 13 dakika falan test yaptım. Isınmasını bekledim ama max yazan yer 59’u geçmedi.

Ek olarak sistem yeni. Yeni olduğu için teste soktum zaten. Deneme amaçlı.

dostum buda 10 dakika boyunca senin verdiğin uygulama ile yapılan test sadece indirdim next next diyerek çalıştırdım yorumun nedir benim için çok önemli hiç bir bilgim yok bu konularda.
Seninki biraz sıcak çalışıyor fakat 85 dereceyl geçmedikçe bir sorun yoktur hayırlı olsun.
İşlemci i5 10500 ES versiyon. Soğutucu SnowMan T6 Ultra modeli. AIDA ile 13 dakika falan test yaptım. Isınmasını bekledim ama max yazan yer 59’u geçmedi.

Ek olarak sistem yeni. Yeni olduğu için teste soktum zaten. Deneme amaçlı.
Senin ısı değerlerin gerçekten çok iyi. T6 ultra ile iyi değerler. Hayırlı olsun. 😉

Seninki biraz sıcak çalışıyor fakat 85 dereceyl geçmedikçe bir sorun yoktur hayırlı olsun.

Senin ısı değerlerin gerçekten çok iyi. T6 ultra ile iyi değerler. Hayırlı olsun. 😉

Aynı anda 2 test başlatabilir miyiz? Hem Prime95 hem AIDA64. Yanar mı PC? 😂😂

Korkmayın. O 84 dediğiniz şey kullanımlık oranı. Yani işlemci %84'ünü kullanıyor. Sıcaklığı 81C. 80-81C sıcaklık değeri işlemci için gayet normaldir.

Büyük ihtimal kasadan kaynaklı GPU'da saçma şekilde ısınıyor aynı CPU bende 65I geçmiyor genelde 50-60 arası geziyor. (Corsair SPEC-06 rgb).

Sistem:
10100F Intel.
GTX 1650S.
Ex H410M anakart.
8+8 16 GB RAM.
480SSD.
Sirocon III kasa.
Arkadaşlar merhabalar. Oyunların ayarları Ultra ve yaklaşık 1 saat oynandıktan sonra alınmış ekran görüntüledir. CPU sıcaklığı maksimum 84 görüyor ve gördüğü an fanların çalışma hızı birden yükseliyor, hemen geri düşürüyor ısıyı 70 küsurlere, ardından 30 saniye 1 dakika sonra veya hemen sonra CPU ısısı tekrar 84 falan oluyor, fanlar geri çalışıyor, geri düşürüyor. Fanlar hızlanıyor, yavaşlıyor. Böyle bir döngü var. Bu normal mi, değerler normal mi? Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Bende de i3 10100F var işlemci testine soktum Max 61 gordu stok fanla herhalde işlemci sogutucusu oturmadı veya yarın Vatan'a gidip sorabilirsin bilgisayarıda alıp.

Bende de i3 10100F var işlemci testine soktum Max 61 gordu stok fanla herhalde işlemci sogutucusu oturmadı veya yarın Vatan'a gidip sorabilirsin bilgisayarıda alıp.
sistemin tamamı nedir kasan felan nasıl 61 çıkabiliyor ya bende 80 çıktı şimdide rahat hava alabildiği biyerde teste soktum.
Korkmayın. O 84 dediğiniz şey kullanımlık oranı. Yani işlemci %84'ünü kullanıyor. Sıcaklığı 81C. 80-81C sıcaklık değeri işlemci için gayet normaldir.
dostum aynı işlemciyi kullananlar 61 derece felan yazıyor onlar nasıl 61 oluyor benim 80 çıkıyor. :(

Sistemin tamamı nedir kasan falan nasıl 61 çıkabiliyor ya bende 80 çıktı şimdi de rahat hava alabildiği biyerde teste soktum.

Dostum aynı işlemciyi kullananlar 61 derece falan yazıyor onlar nasıl 61 oluyor benim 80 çıkıyor. :(

ASUS H410M-K
i3 10100F ( Stok fanl
XPG D60 8 GB RAM
Corsair VS550 80+ PSU
Corsair SPEC-06 RGB
Corsair 1 adet fan (egzoz)

3 Neden olur stok fan tam oturmamış olur, macun eski olur ya da kasa hava alamaz.

ASUS H410M-K
i3 10100F ( Stok fanl
XPG D60 8 GB RAM
Corsair VS550 80+ PSU
Corsair SPEC-06 RGB
Corsair 1 adet fan (egzoz)

3 Neden olur stok fan tam oturmamış olur, macun eski olur ya da kasa hava alamaz.
fanı çıkarma tarafına doğru yani kendime doğru zorluyorum hiç hareket etmiyor sanırım oturmuş. Kasayı olduğu yerden çıkarıp tam hava alacağı bir yere koydum orda da 80 gördü max .Bilgisayarı alalı 3 gün oldu macun eski olmaz herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı