i3 10100F ömrü ne kadar?

Kullanıma bağlı olarak aşınma, ısınma sebebiyle artık işlemcinin çalışmaması mı yoksa artık yeni çıkan oyunları, uygulamaları açamayacak, zorlanarak çalıştıracak duruma gelmesi mi? Hangisini soruyorsun?

Ben kullanıyorum.7 ay oldu.
Termal Macunu değiştireyimmi arada kaldım.
Zaten soğutma bloğunda gelen termal macunu vardı.
Hocam gelen macun kalitesiz, fan zaten çok kötü. İşkence etmeyin bu sıcaklarda. Yapabiliyorsaniz güzel bir kule tipi soğutucu alıp macunu değiştirin. Ben de kullanıyordum i31010+stok fan. Ses ve sıcaklık yüzünden Dark Freezer x96+arctic mx4'e geçtim. Çok mutluyum

Hocam gelen macun kalitesiz, fan zaten çok kötü. İşkence etmeyin bu sıcaklarda. Yapabiliyorsaniz güzel bir kule tipi soğutucu alıp macunu değiştirin. Ben de kullanıyordum i31010+stok fan. Ses ve sıcaklık yüzünden Dark Freezer x96+arctic mx4'e geçtim. Çok mutluyum
ama zaten i310100F ısınmıyorki.ne gerek var diye düşündüm.Zaten işlemci 700 lira.

Hocam havalar zaten 40 derece. Fan 3800rpm de süpürge gibi ses yapıyordu. Rahatsız oldum. Ayrıca daha uzun süre turboda frekanslarda kalabiliyor cpu. Ömründen kısaltmaya gerek var mı? 200tl gibi bir fiyata alınabiliyor zaten bahsettiğim soğutucu ve macun.

Yeni konular

Geri
Yukarı