i3 10100F RX 5600XT sistem nasıldır?

mhmtelmas

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, dün sistemim bazı parçalarını değiştirmeye karar verdim ve ekran kartı siparişi verdim, RX 5600 XT.
Şimdi kısacası sorunum şu şekil de.
İşlemcim i3 10100F.
Anakartım H410M S2H v3.
RAM'ler Team T-Force Vulcan TUF Gaming alliance 16 GB 3200 MHz.
PSU da DeepCool PK550D.
Bu sistem acaba bir problem yaşatır mı uyumsuzluk ya da işlemci darboğazı veya RAM frekansı falan filan? Eğer değişmem gereken parçalar varsa bunlar hangileri olur? Anakart derseniz eğer şu an halihazırda MSI A320M-A Pro anakartına sahibim ama şu an bende değil, şehir dışında. Hadi diyelim anakartı da değiştik, işlemci olarak Ryzen işlemci mi almalıyım yoksa şu anki anakartın sadece işlemcisini mi değiştirmeliyim? Öğrendiğim kadarıyla anakartımın sadece Intel'in 10. nesil işlemcilerini desteklediğini gördüm. Nasıl bir şey önerirsiniz bana acaba? Şu anlık bende olan parçalar H410M S2H v3, i3 10100F, 16 GB RAM, gelecek olan RX 5600 XT. Normalde değiştirmemeyi düşünüyordum fakat araştırmalarımın sonucu birçok kişi darboğaz yapar, ekran kartı tam performansta çalışmaz gibi şeyler söylemiş. Konu sizde.

Sıkıntı çıkmaz belki bazı oyunlarda biraz darboğaz olur o da önemli bir mesele değil zaten. Devir 5600XT alınacak devir degil ama aldıysanız hayırlı olsun. RAM'ler umarız 8x2'dir.
H410 ile 10100F iyidir. Bir şeye dokunmanıza gerek yok

Sıkıntı çıkmaz belki bazı oyunlarda biraz darboğaz olur o da önemli bir mesele değil zaten. Devir 5600XT alınacak devir degil ama aldıysanız hayırlı olsun. RAM'ler umarız 8x2'dir.
H410 ile 10100F iyidir. Bir şeye dokunmanıza gerek yok.

Evet hocam evet RAM'ler tek tek onun da araştırmasını yapmıştım tek slotta sıkıntımı çıkartıyormuş ne bende o yüzden 2 slot içinde aldım.

Evet hocam evet RAM'ler tek tek onun da araştırmasını yapmıştım tek slotta sıkıntımı çıkartıyormuş ne bende o yüzden 2 slot içinde aldım.

Peki i5 10400F alınabilir mi acaba? Yani ne yalan söyleyeyim çok da gerekli olduğunu düşünmüyorum ama dediğim gibi darboğaz gibi olayları duyunca biraz endişelendim.

Bu ekran kartı sıfır alınmaz. Ayrıca wattman hatası fazla diye biliyorum 5000 serisinde.

10100F satıp 10400F almak uğraşmaya değmez. Darboğaz hem pek olmaz hem de önemli bir mesele degil.
Bazı AMD kartlarda kronik bir sorun. Hata alırsanız WattMan vs. konu açarsınız yine çaresine bakarız.

Kartı uygun fiyata aldıysanız sıkıntı yok iyi karttır sadece sıfır alınmaz diye demiştim.

10100F satıp 10400F almak uğraşmaya değmez. Darboğaz hem pek olmaz hem de önemli bir mesele degil.
Bazı AMD kartlarda kronik bir sorun. Hata alırsanız WattMan vs. konu açarsınız yine çaresine bakarız.
Tamam hocam tamam bir sıkıntı olursa teknik destek konusuna yazarım yeniden sağ olun yardımınız için

Kartı uygun fiyata aldıysanız sıkıntı yok iyi karttır sadece sıfır alınmaz diye demiştim.

Yani ben kartı 2000 TL'ye arkadaşımdan almıştım o RTX serisine geçti öyle fazla da ihtiyacı yoktu MSI Gaming MX modeli de biraz araştırdım diğer kartlara göre oyun frekansı biraz daha düşük bir sıkıntı yaşatır mı diye bayağı bir araştırma yaptım bir sorun bulamadım.

Gayet uygun fiyat hocam hayırlı olsun.

Geri
Yukarı