Çözüldü I3 10100F RX 6500 XT Forza Horizon 5 oyundan atma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Dark Blade

Centipat
RAM
16GB
Ekran kartı
RX 6500 XT
İşlemci
i3 10100F
Bu sistemde düşük ayarlarda açıyorum oyunu. Zaten Forza'nın kendi benchmarkının önerdiği de o. Tek fark MSAA'yı 2X yapıyorum. Yazılar okunsun diye yükleme ekranında durduk yere çoğu zaman oyundan atıyor. Bazen atmıyor.

Oyun için çok rahat 130-140 FPS'lerde oynuyorum. Orta veya yükseğe çekeceğim ama düşükte atıyor daha bu. Sebebi ne olabilir? VRAM'in 4 GB olmasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Zaten oyun için düşük bellek uyarısı da alıyorum ama atması saçma bence direkt.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sürücüleriniz ve Windows güncel mi?

Ayrica Microsoft asagidaki programlarin oyunla cakisabilecegini aktariyor.

• Logitech G Hub
  • MSI Afterburner / Riva Tuner Statistics Server
  • EVGA Precision
  • OBS
  • Xsplit
  • MacType
  • Warsaw Banking App
  • Wallpaper Engine
  • A-Volute Sound studio
  • Sonic Audio

Bunlardan birini kullaniyorsaniz oyun sirasinda devre disi birakmayi deneyin. Bunun yani sira oyun modu etkinse onu da kapatin.
Başlat menüsündeki Windows logosuna sağ tıklayın Olay Görüntüleyicisi deyin, oradan Windows protokollerine girin, açılan sekmeden de uygulama raporlarını açın. Sağ tarafta arama penceresinden Forza Horizon 5'i aratın ve rapor düşüp düşmediğine bakın. Ya da oyuna girin, çöktükten sonra en üstlere bakın.

Başlat menüsündeki Windows logosuna sağ tıklayın Olay Görüntüleyicisi deyin, oradan Windows protokollerine girin, açılan sekmeden de uygulama raporlarını açın. Sağ tarafta arama penceresinden Forza Horizon 5'i aratın ve rapor düşüp düşmediğine bakın. Ya da oyuna girin, çöktükten sonra en üstlere bakın.

1659871487753.png

Windows protokollerini bulamadım ama Windows günlükleri diye bir yerden Forza'nın bu hatalarını buldum tam çöktüğü saatlerde verilmiş.

Baska dilden cevirdigim icin öyle yazdim. Dogru yerden bakmissiniz. Asagidaki yazinin tamamini kopyalayip atabilir misiniz? Genel yazan yerde. Bu arada bu hatayi sadece MSAA ayarini actiginiz zaman mi aliyorsunuz?
Yani dün orta grafiğe çektiğimde oyundan atmıştı MSAA ile ilgili mi bilmiyorum oyunun önerdiği düşük grafikte de ara sıra atıyordu.
Sayfanın tamamı;
1659872028605.png

• Logitech G Hub
  • EVGA Precision
  • OBS
  • Xsplit
  • MacType
  • Warsaw Banking App
  • Wallpaper Engine
  • A-Volute Sound studio
  • Sonic Audio

Bunlardan birini kullaniyorsaniz oyun sirasinda devre disi birakmayi deneyin. Bunun yani sira oyun modu etkinse onu da kapatin.

Çözüm

• Logitech G Hub
  • EVGA Precision
  • OBS
  • Xsplit
  • MacType
  • Warsaw Banking App
  • Wallpaper Engine
  • A-Volute Sound studio
  • Sonic Audio

Sürücülerim güncel.Logitech G Hub açık oynuyorum evet yüksek ihtimal onla çakışıyor bir de msi afterburner da açık oynuyorum kapatıp deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı