i3 10100F RX570 sisteme Big Sur kurulur mu?

348600

Hectopat
Selam bu sisteme Hackintosh yapmak istiyorum.
Sistemim:
i3 10100F.
Anakart: H410-H6
RX 570 4 GB.
8 GB RAM.
512 GB M.2 SSD.
Bu sisteme Hackintosh yapılır mı? Nasıl yapabilirim? Big Sur kurmak istesem kurabilir miyim, bunun ile alakalı rehber atabilir misiniz? Türkçe yoksa İngilizce varsa atabilirsiniz az çok anlarım.
Çok tecrübeli değilim Hackintosh konusunda ondan adım adım anlatan bir rehber çok iyi olur.

Şu an en yüksek Catalina gösteriyor.
Catalina kurabilirsiniz.

Selam bu sisteme Hackintosh yapmak istiyorum.
Sistemim:
i3 10100F.
Anakart: H410-H6
RX 570 4 GB.
8 GB RAM.
512 GB M.2 SSD.
Bu sisteme Hackintosh yapılır mı? Nasıl yapabilirim? Big Sur kurmak istesem kurabilir miyim, bunun ile alakalı rehber atabilir misiniz? Türkçe yoksa İngilizce varsa atabilirsiniz az çok anlarım.
Çok tecrübeli değilim Hackintosh konusunda ondan adım adım anlatan bir rehber çok iyi olur.

Kurulum için bir engel yok. Ben de kurulum niyetindeyim bilgim çok az sizin durumunuzdayım. Sevgili @Recep Baltaş Twitter üzerinden soruma rehber gelecek demişti. Beklemenizi tavsiye ederim.

Şu an en yüksek Catalina gösteriyor.
Catalina kurabilirsiniz.

İnternette Big Sur kuranları görmüştüm aynı karta ama işlemci olarak AMD kullanıyorlardı rehberde ondan bakmadım.
Kurulum için bir engel yok. Bende kurulum niyetindeyim bilgim çok az sizin durumunuzdayım. Sevgili @Recep Baltaş Twitter üzerinden soruma rehber gelecek demişti. Beklemenizi tavsiye ederim.

Umarım en kısa sürede gelir yine de yazılı bir rehber varsa şimdiden denemek isterim.

İnternette Big Sur kuranları görmüştüm aynı karta ama işlemci olarak AMD kullanıyorlardı rehberde ondan bakmadım.

Umarım en kısa sürede gelir yine de yazılı bir rehber varsa şimdiden denemek isterim.
O zaman kullanılabilir. AMD kullanması bir engel değil. İntel için EFI paketlerini deneyebilirsin. Sitede hazırları mevcut.

OpenCore: macOS Big Sur Intel & AMD kurulum imajı buradaki Intel için gereken BIOS ayarlarını yapıp imaj ile kuruluma geçebilir miyim direk sonraki adımlar Linux yüklemek gibi mi yoksa sürekli komut vs girmemiz mi gerekiyor.

Edit: 32 GB flash gerekiyormuş bende Max 16 var :(

Bende de 16 GB var imaj 13 GB diye hatırlıyorum güncelleme gelmiş olabilir. Hocam keşke Linux gibi olsa kurulum. OpenCore olduğu için bir tık kolay yine ama Hackintosh kurulumu ve işletim sistemini stabil hale getirmek emek, zaman, sabır istiyor.

Geri
Yukarı