i3 10100F sistem görüntü vermiyor

495376

Decapat
Sistem:
  • MSI B460M-A Pro
  • i3 10100F ve 16 GB G.Skill RAM
Sistemim bu. Daha önce GTX 1650 Super ekran kartı ile kullanmaktaydım. Kartı çıkarıp sattıktan sonra idareten ekran kartı olsun diye Zotac GT 210 ekran kartı taktım. Bilgisayarı çalıştırdığımda ekrana görüntü gelmedi (daha önce kullandığım ekran kartı olsa da), farklı ekran kartı denedim yine görüntü yok.
Daha önce kullandığım ekran kartı 6 pin güç kullanıyordu, şimdi takıp denediğim kartlarda hiç güç girişi yok. Sorunun sebebi bu olabilir mi?
Ayrıca monitörde sorun yok eminim. Kasanın içi şu şekilde:

1644156830035.png

Sorunun sebebi güç pini ile alakası yok dostum. Ayrıca işlemcini çıkarıp takmanda ve BIOS pilini çıkarıp 10 dk bekleyip geri takmanda fayda var saçma bir çözüm gibi gelebilir fakat bir deneyip dönüş yapar mısın?

Sistem:
  • MSI B460M-A Pro
  • i3 10100F ve 16 GB G.Skill RAM
Sistemim bu. Daha önce GTX 1650 Super ekran kartı ile kullanmaktaydım. Kartı çıkarıp sattıktan sonra idareten ekran kartı olsun diye Zotac GT 210 ekran kartı taktım. Bilgisayarı çalıştırdığımda ekrana görüntü gelmedi (daha önce kullandığım ekran kartı olsa da), farklı ekran kartı denedim yine görüntü yok.
Daha önce kullandığım ekran kartı 6 pin güç kullanıyordu, şimdi takıp denediğim kartlarda hiç güç girişi yok. Sorunun sebebi bu olabilir mi?
Ayrıca monitörde sorun yok eminim. Kasanın içi şu şekilde:

Eki Görüntüle 1297444
ekran kartının altın uçlu slot girişini temizle temizlerken aşındıracak bir solüsyon kullanma ! sonra tak , takılı ramleri sök ve ramler sökülüyken bilgisayarı aç 2-3 dakika sonra kapat, ramlerden birini tak ve bilgisayarı aç sorunun muhtemelen çözülecektir. Eğer çözülmüyorsa ekran kartının çip ve entegre sistemi senin işlemcinin sistemi ile uyumsuzluk içerinde bu sorundan ötürü de görüntü gelmeyecektir.

Sorunun sebebi güç pini ile alakası yok dostum. Ayrıca işlemcini çıkarıp takmanda ve BIOS pilini çıkarıp 10 dk bekleyip geri takmanda fayda var saçma bir çözüm gibi gelebilir fakat bir deneyip dönüş yapar mısın?
Denedim maalesef olmadı.
ekran kartının altın uçlu slot girişini temizle temizlerken aşındıracak bir solüsyon kullanma ! sonra tak , takılı ramleri sök ve ramler sökülüyken bilgisayarı aç 2-3 dakika sonra kapat, ramlerden birini tak ve bilgisayarı aç sorunun muhtemelen çözülecektir. Eğer çözülmüyorsa ekran kartının çip ve entegre sistemi senin işlemcinin sistemi ile uyumsuzluk içerinde bu sorundan ötürü de görüntü gelmeyecektir.
Teşekkür ederim bunu da deneyeceğim. Daha önce ramleri çıkarıp takmıştım bir de ramsiz çalıştırmaya çalışayım.
Ramleri söktüm çıkardım, biosu sıfırladım, kasanın statiğini aldım, işlemci vs. ne var ne yok baştan tak çıkar yaptım çözülmedi. Daha sonra abimin Evga GTX 970 kartını taktım ve kasa sonunda görüntü verdi. Şimdi kartı abime geri vereceğim ama bu sorunun anlayamadım. Bende ki kart da PCIE 3 abimin kartı da PCIE 3.
Şuana kadar hep laptop kullandığım için pek bilmiyorum ama iki teorim var:
Biri taktığım kart PCIE'den güç çekemiyor bu yüzden powera bağlayabileceğim bir kart takmam lazım.
Diğeri ise bilgisayarda güncel gtx 1650 super driverları Gt 210 taktığımda algılamıyor.
Bunlardan biri olabilir mi? Değilse başka ne yapabilirim önerisi olan var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı