Çözüldü i3 10100F sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Highward

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bugün XPG Pylon 650W güç kaynağı aldım. Sistemime taktım. Sistem çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor, klavye ve mouse çalışmıyor.

Eski PSU kablosunu sökerken RAM'lari çıkartmıştım. Yeni kabloyu takınca geri taktım. Biraz araştırdığımda RAM'lerden alakalı olabilir dediler. Silgi ile silmemi, BIOS pilini çıkarıp takmamı söylediler hepsini yaptım fakat hala aynı.

Sebebi ve çözümü nedir? Lütfen yardımcı olur musunuz?

Sistem;
ASUS EX-H410M-V3 anakart.
2x8 Corsair Vengeance LPX RAM.
ASUS TUF GTX 1650 Super OC.
i3 10100F.

Eski PSU Power Boost stallion white 500W modeliydi. Malum sıkıntı olmasın diye yeni PSU aldım. Acaba sorun yeni PSU'dan mı diyerek eskiyi takıp tekrar denediğimde onda da aynı şey oldu. Daha başka ne yapacağımı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bugün XPG Pylon 650W güç kaynağı aldım. Sistemime taktım. Sistem çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor, klavye ve mouse çalışmıyor.

Eski PSU kablosunu sökerken RAM'lari çıkartmıştım. Yeni kabloyu takınca geri taktım. Biraz araştırdığımda RAM'lerden alakalı olabilir dediler. Silgi ile silmemi, BIOS pilini çıkarıp takmamı söylediler hepsini yaptım fakat hala aynı.

Sistem;
i3 10100F.

Eski PSU Power Boost stallion white 500W modeliydi. Malum sıkıntı olmasın diye yeni PSU aldım. Acaba sorun yeni PSU'dan mı diyerek eskiyi takıp tekrar denediğimde onda da aynı şey oldu. Daha başka ne yapacağımı bilmiyorum.
Akım ile alakalı bir sorun oldu büyük ihtimalle, tüm elektriği DVİ ve Ethernet olmak üzere çıkarın, BİOS pilini sökün ve 10-15 kere açma/kapama tuşuna basın, ardından bu işlemi reset tuşuna uygulayın.

RAM'leri çıkarın ve saç kurutma makinası ile 10-15 saniye hava üfleyin. Toz iletim engelliyor olabilir.
1 dakika kadar bekleyip geri takmıştım. 10 dk bekletmek mi lazım?
20 Dakika beklemek daha sağlıklı.
Hocam, BIOS pilini söküp 10 dakika bekleyip deneyin. Hemen resetleme olmaz.

Sistem;
i3 10100F.

Akım ile alakalı bir sorun oldu büyük ihtimalle, tüm elektriği DVİ ve Ethernet olmak üzere çıkarın, BİOS pilini sökün ve 10-15 kere açma/kapama tuşuna basın, ardından bu işlemi reset tuşuna uygulayın.

RAM'leri çıkarın ve saç kurutma makinası ile 10-15 saniye hava üfleyin. Toz iletim engelliyor olabilir.
1 dakika kadar bekleyip geri takmıştım. 10 dk bekletmek mi lazım?
20 Dakika beklemek daha sağlıklı.

Çözüm
Tamamdır ben şimdi pili söküp garanti olsun diye 30 dk bekleticem. Bu sürede dediğiniz gibi 10 15 kere açma tuşuna basıcam. Bakalım olacak mı?
Arkadaşlar Allah sizden razı olsun. Bios pilini çıkarıp 20 dk beklettim. ramleri tekrar silgiyle sildim ve taktığımda sorunsuz çalıştı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı