i3 10100F sistem nasıl?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Elimdeki sistem maalesef bu. Rica etsem çok uçuk kaçık olmayan bir ekran kartı önerir misiniz? Mesela bu elimdeki ekran kartını satıp 400-500 TL civarında.

Evet elimdeki sistem bu güncelleyip anakartımı da ekledim ve PSU Watt değerini.
O işlemciye çok güzel ekran kartı takılır ama şu zamanda o bütçeye pek bir şey bulamazsınız. Bütçeyi artırabilir misiniz?

Güzel bir sistem. Cyberpunk 2077 adlı oyunu GeForce Now'dan oynamanızı tavsiye ederim. Orada çok güzel biglisayarlar veriyorlar 2080'li vs. (paralı versiyonundan bahsediyorum :D) GTA 5 onu bilmem, CS:GO 100 üstü rahat alırsın. COH2 hiç oynamadığım için bilmiyorum. Işlemci olarak çok iyi, RAM'de güzel. SSD ve Harddisk'iniz de güzel. C:

CS:GO'da 20 FPS alıyorum. Sadece adam bana sıkıp öldürürse 250 300 fps alıyorum.

Evet elimdeki sistem bu güncelleyip anakartımı da ekledim ve PSU Watt değerini.
Eğer 2000-2500 bütçe kurarsan önerim : Asus TUF GTX1650-4GD6-GAMING 128 Bit GDDR6 4 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Diğer türlü 400-500 liraya alabileceğin kartlar sınırlı. Biraz bekle paranı biriktirince alırsın. İşlemcin gayet iyi zaten.
Ayrıca FPS drop sebebi 8GB RAM de olabilir. Günümüz oyunları için 8GB RAM öldü artık.

O işlemciye çok güzel ekran kartı takılır ama şu zamanda o bütçeye pek bir şey bulamazsınız. Bütçeyi artırabilir misiniz?

Kaç gibi mesela?
Eğer 2000-2500 bütçe kurarsan önerim: Asus TUF GTX1650-4GD6-GAMING 128 Bit GDDR6 4 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Diğer türlü 400-500 liraya alabileceğin kartlar sınırlı. Biraz bekle paranı biriktirince alırsın. İşlemcin gayet iyi zaten.
Ayrıca FPS düşmesi sebebi 8 GB RAM de olabilir. Günümüz oyunları için 8 GB RAM öldü artık.

Ama gene de 20 FPS çok düşük değil mi?

CS:GO'da 20 FPS alıyorum. Sadece adam bana sıkıp öldürürse 250 300 fps alıyorum.
Size bir video vereceğim . O videonun 09:42 saniyesine gelin orda CS:GO ile ilgili ayarları var c:
Video ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer 2000-2500 bütçe kurarsan önerim: Asus TUF GTX1650-4GD6-GAMING 128 Bit GDDR6 4 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ayrıca FPS düşmesi sebebi 8 GB RAM de olabilir. Günümüz oyunları için 8 GB RAM öldü artık.

Siz de tahmin edersiniz ki Türkiye de eğer ben ekran kartına 2500 TL yatırırsam o ay zorluklar çekmeye başlarım, okul masrafları, kira vs. ve zaten ben değil ailem karşılayacak bu ekran kartı parasını lütfen biraz daha uygun bir şey önerir misiniz? En azından bunu satsam 300 400 TL civarında ben üstüne eklesem 400 500 TL civarında, olsa 800 900 TL

Size bir video vereceğim. O videonun 09:42 saniyesine gelin orada CS:GO ile ilgili ayarları var C:
Video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hemen bir bakıp geleceğim.

Şu an o fiyatlara aldığın bir ekran kartı cidden ölü yatırım olur. Seni çok kısa zaman götürür ve hiç mutlu etmez. İstersen bir süre bekle ve o zaman almaya bak hem bu sıra da üzerine ne kadar koyabilirsen o kadar iyi olur.

Ama bu ekran kartı 2 GB. Benim ki en azından 4 GB daha iyi değil mi sizce?

resim_2021-02-20_140910.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı