i3 10100F sistem nasıldır?

Yer
Elazığ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. Öncelikle düşük bütçem (Max. 2000) TL'ye bir PC topladım. Öneri ve düşüncelerinizi alayım. (2. el alamam hepsi taksit olacak)

Sistem;
İşlemci: Intel Core i3 10100F 3.6 GHz.
Ekran kartı: Sapphire Pulse AMD RX550.
RAM: Kingston HyperX Fury 4+4 8 GB 2666MHz DDR4 CL16.
PSU: Hadron 500W ATX.
Anakart: MSI H310M.
HDD: 320GB (geçici)
Arkadaşlar sıfır sadece alabiliyorum. Lütfen bu bütçeye uygun daha iyi bir sistem öneriniz varsa yorumlarda belirtin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart işlemci ile uyumsuz.
Kusura bakma yanlış yazmışım ben de H410M'i diyordum zaten araştırdım en ucuz bu.
PSU çöp. RAM'i tek 8 GB alman daha iyi.

Bu da var bu arada RAM'ler ne?

Peki teşekkür ederim araştırdım tek almak daha mantıklı olur hem daha da ucuz oluyor PSU önerin lütfen.

Kusura bakma yanlış yazmışım ben de H410M'i diyordum zaten araştırdım en ucuz bu.

Peki teşekkür ederim araştırdım tek almak daha mantıklı olur hem daha da ucuz oluyor PSU önerin lütfen.

RAM olarak da bunu tavsiye ederim.

4+4 alma. Tek 8 GB al, ileride bir 8 GB daha eklersin. Yarın bir gün RAM almak istediğinde RAM'lerin çöp olmasın.

PSU çöp.
Anakart 1151V2. LGA 1200 bir anakart almalısın. Giriş seviye bir H410 olabilir.

Teşekkürler sağ olun tek RAM almak daha mantıklı olurmuş araştırdım PSU önerin lütfen anakartı yanlış yazmışım.
RAM çok uygun sağ olun fakat PSU çok pahalı 500 yerine 450 veya 400W alsam yeter mi?

RAM olarak da bunu tavsiye ederim.

RAM çok uygun sağ olun fakat PSU çok pahalı 500 yerine 450 veya 400W alsam yeter mi?
400W ile 500W arasında 60 TL fark var. 400W RX 550'i rahat besleyecektir ancak ileri dönük olsun istiyorsanız almışken minimum 500W tercih edin.
Bütçem yok derseniz.

400W ile 500W arasında 60 TL fark var. 400W RX 550'i rahat besleyecektir ancak ileri dönük olsun istiyorsanız almışken minimum 500W tercih edin.
Bütçem yok derseniz.
Haklısınız ileride para biriktirip yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum bu nedenle 500w almalıyım biraz zorlayacağım artık yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı