i3 10100F sistem Ventura uyumlu mu?

Daha fazla  
RAM
G.Skill RipjawsV Red 16 GB 3000 MHz DDR4 CL16 F4-3000C16S-16GVRB Ram
SSD veya HDD modeli
Samsung 250GB 970 Evo M2 SSD
Ekran kartı
Asus ROG Strix GTX1070
Anakart
Asus Tuf Gaming Z490 Plus
İşlemci
i3 10100F
Merhaba, sistemime Ventura kurmak istiyorum ancak tam anlamıyla uyumlu mu ve ek ayarlar vs. yapmam gerekir mi bilgilendirirseniz sevinirim. Öncelikle başlıkta da belirttiğim gibi i3 10100F işlemci kullanıyorum. Anakart olarak ASUS TUF Gaming Z490-Plus anakart, RAM olarak G.Skill'in 2x8 toplam 16 GB 3000MHz C16 RAM'lerini kullanmaktayım. Sanırım Hackintosh sistemler ekran kartı konusunda biraz seçiciymiş; şu anda kullandığım ekran kartı ise ASUS'un ROG STRIX GeForce GTX1070 ekran kartı. Aynı zamanda elimde eski sistemimden kalan emekli ettiğim MSI AMD Radeon R9 280 3GB ekran kartım da var. Depolama birimi olarak bir adet Samsung 870 EVO Plus 250GB SSD, 1TB HDD ve 500GB GB HDD'lerim var. O zaman kurulum yaptığımda şu anda laptopumda kullandığım Samsung 840 EVO SSD'ye kurulum yapmıştım. Şu anda ise kullandığım 500GB SSD'den bölüm açıp kurulum yapmak istiyorum, bu mümkün mü? Önceki kurulumda GTX1070 ekran kartımı çıkartıp 280 takarak Big Sur kurulumunu gerçekleştirmiştim ancak Apple servislerini bir türlü çalıştıramadığımdan dolayı pes edip komple silip Windows ile devam etmiştim. Ventura'yı tüm özellikleriyle birlikte kullanabilir miyim, final cut gibi programları Apple Store'dan satın alıp sağlıklı şekilde kullanabilir miyim? Yanıtlarınız için teşekkürler.

Burada kurulum Big Sur kurulum imajı var.Altında technopat'In videosuda var.

Burada kurulum Big Sur kurulum imajı var.Altında technopat'In videosuda var.
Başlıkta ve yazıda belirttiğim gibi Ventura kurmak istiyorum diyorum. Big Sur kurulumunu zaten yaptım ancak Apple servisleri konusunda başarısız olduğum için sildiğimi belirttim.

Başlıkta ve yazıda belirttiğim gibi Ventura kurmak istiyorum diyorum. Big Sur kurulumunu zaten yaptım ancak Apple servisleri konusunda başarısız olduğum için sildiğimi belirttim.

Ventura'yı tam olarak bilmiyorum o yüzden kesin bir şey söyleyemem.

Burada Ventura için varmış buradan bakabilirsiniz.

Ventura'yı tam olarak bilmiyorum o yüzden kesin bir şey söyleyemem.

Burada Ventura için varmış buradan bakabilirsiniz.
Sistemim Ventura kurulumu için uyumlu mu yani?

GTX 1070 doğal olarak maksimum High Sierra destekliyor, daha üst sürümlerde kullanmak istiyorsanız OCLP yamasını uygulamanız lazım.

Geri
Yukarı