i3 10100F sistemde darboğaz

Xrater32

Femtopat
Ekran kartım oyunlarda az kullanılıyor halbuki benim sistemimde darboğaz olması pek mümkün değil bunun sebebi sizde nedir?
CS:GO, Valorant gibi oyunlarda da böyle oluyor aşağıda göründüğü gibi güzel grafikli oyunlarda da. Ancak aşağıdaki oyunun eğitim aşamasında yani Online olmayan kısmında kullanımlar gayet normaldi.
Sistemim:
  • i3 10100F.
  • GTX 1050 Ti.
  • 8 GB RAM.
  • 350W PSU.
Not: Oyunu 1080p çözünürlükte oynuyorum.

gpu.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartım oyunlarda az kullanılıyor halbuki benim sistemimde darboğaz olması pek mümkün değil bunun sebebi sizde nedir?
CS:GO, Valorant gibi oyunlarda da böyle oluyor aşağıda göründüğü gibi güzel grafikli oyunlarda da. Ancak aşağıdaki oyunun eğitim aşamasında yani Online olmayan kısmında kullanımlar gayet normaldi.
Sistemim:
  • i3 10100F.
  • GTX 1050 Ti.
  • 8 GB RAM.
  • 350W PSU.
Not: Oyunu 1080p çözünürlükte oynuyorum.

Eki Görüntüle 984115

CS Valorant gibi oyunlarda bende de az kullanılıyor zaten herkeste az kullanılıyor. Tabii sadece CS Valorant LoL gibi oyunlardaysa.

CS:GO ve Valorant gibi oyunlarda ekran kartı kullanımı genelde tepe noktaları görmez. Conqueror's Blade de optimizasyon özürlü bir oyun. Optimizasyon sıkıntısı olmayan ve yüksek grafikli oyunlarda da kullanımlar böyle mi?

1-işlemci her fazla kullanıldığında darboğaz demeyin artık. Intel'in çoğu işlemcisi bu şekilde işliyor. Ama bu darboğaz olmadığı anlamına gelmez.
2-PSU az geliyor olabilir. Çünkü 350W sınır bir değer (modelden bahsediyorum)
3-RAM sınırda evet, grafikleri düzenlerseniz bu sorun ortadan kalkar. Fakat kritik bir darboğaza benzemiyor. Varsa paranız PSU yükseltin derim.

Geri
Yukarı