i3 10100F sistemde ekran kartı düşükken oyunlarda kaç FPS verir?

İşletim sistemi
Windows 10

518385

Hectopat
512MB'ya da 1 GB ekran kartı alacağım para olmadığından dolayı. Ve görüntü gelsin yeter derecesinde bir kart alacağım idare etsin beni 1-2 ay diye. Bu süreçte bu kart ile GTA 5, Valorant, CS:GO, RDR 2 veya GTA Definitive Edition gibi oyunlarda FPS kaç olur? Daha sonrasında 1650 ya da 780 gibi bir ekran kartına geçiş yapacağım. Duruma göre olacak kısaca.
Sistem özellikleri.

2x8 16 GB 3200 MHz RAM.
B460M-A Pro anakart.
240 GB SSD + 500 GB HDD.
500W Aerocool PSU
Windows 10 LTSB.
i3 10100F işlemci.

512MB'ya da 1 GB ekran kartı alacağım para olmadığından dolayı. Ve görüntü gelsin yeter derecesinde bir kart alacağım idare etsin beni 1-2 ay diye. Bu süreçte bu kart ile GTA 5, Valorant, CS:GO, RDR 2 veya GTA Definitive Edition gibi oyunlarda FPS kaç olur? Daha sonrasında 1650 ya da 780 gibi bir ekran kartına geçiş yapacağım. Duruma göre olacak kısaca.
Sistem özellikleri.

2x8 16 GB 3200 MHz RAM.
B460M-A Pro anakart.
240 GB SSD + 500 GB HDD.
Windows 10 LTSB.
i3 10100F işlemci.

RDR2 açmaz, GTA 30FPS'te falan açar 1, 2 GB'lık ucuz bir şey alacaksanız.
Diğer yazdığınız oyunları rahat açar +60 FPS aldığınız karta bağlı tabii.

Alınacak karta bağlı olarak GTA 5 ve Valorant gibi oyunları açmayabilir ama CS:GO oynarsınız rahat bir şekilde.

Alınacak karta bağlı olarak GTA 5 ve Valorant gibi oyunları açmayabilir ama CS:GO oynarsınız rahat bir şekilde.

Ciddi bir şekilde oyun için almıyorum bu arada bu düşük kartı. Beni sadece 1-2 ay idare etsin. Tabi gece ben bilgisayarı bırakınca sabaha kadar kül olmasında :D.

Ciddi bir şekilde oyun için almıyorum bu arada bu düşük kartı. Beni sadece 1-2 ay idare etsin. Tabi gece ben bilgisayarı bırakınca sabaha kadar kül olmasında :D.

Sunucular niye kül olmuyor o zaman? 24 saat çalıştır. Sıcaklık ve voltaj dalgalanması sorun olmadığından bilgisayara zararı olmaz.

RDR2 açmaz, GTA 30FPS'te falan açar 1, 2 GB'lık ucuz bir şey alacaksanız.
Diğer yazdığınız oyunları rahat açar +60 FPS aldığınız karta bağlı tabii.

Hocam alt tarafı Forza falan oynayacağım minimum ayarlarda 1 aylık falan onun dışında bir şey bile yapmayacağım :D. Malum mining var kart bulamıyoruz hem de para yetişmiyor mecbur 100 liralık bir şey kullanacağım 1 aylık.

RDR 2 15 FPS, GTA 40-50.
Diğer oyunları 60 FPS oynarsınız gibi. Tabii ki de alacağınız karta bağlı. GT 210 gibi kartlarla alırsınız bu FPS'leri.

Sunucular niye kül olmuyor o zaman? 24 saat çalıştır. Sıcaklık ve voltaj dalgalanması sorun olmadığından bilgisayara zararı olmaz.

Pekala FPS değerleri nasıl olur? 60 FPS zaten beklemiyorum donmasın ya da 20 FPS falan olmasın yeter. Ben 1 aylığına 600 pixel bile oynarım :D. 6 yıl boyunca 800x600 kullanmış 20 FPS alarak CS:GO ranked girmiş adamım ben.

Geri
Yukarı