i3 10100F sisteme 500 TL PSU önerisi

• Konuyu başlatan yuseka
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 939

yuseka

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ben yeni bir sistem topluyorum.
Anakart: MSI B460M-A PRO.
İşlemci: Intel i3 10100F.
Ekran kartı: Galax GTX 1650 Super.
Ben bu sisteme şu an fiyatı bayağı ucuz olan Sharkoon spH650 V2 PSU alacaktım kasa olarak MSI MAG Forge 100M modelini tercih edecektim. Bu PSU hakkında da genel bir CPU kablosu kısa sorunu varmış ve benim alacağım kasada ATX zaten. Büyük ihtimal o sorunu ben de yaşayacagım. Ben de almama kararı aldım. 355 TL'ye alacaktım ama bütçe 450. En fazla 500 geçmesin. Bu sistemi kaliteli. Öyle sorunları cartı curtu olmayan kafayı rahat ettirecek güven verecek bir PSU var mıdır ve bir de bu sisteme 650W yeterli mi? Yani fiyat düşürmek için daha kaliteli ama 550 600W PSU'lar tercih edilebilir mi? Sorum bu kadar. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben yeni bir sistem topluyorum.
Anakart: MSI B460M-A PRO.
İşlemci: Intel i3 10100F.
Ekran kartı: Galax GTX 1650 Super.
Ben bu sisteme şu an fiyatı bayağı ucuz olan Sharkoon spH650 V2 PSU alacaktım kasa olarak MSI MAG Forge 100M modelini tercih edecektim. Bu PSU hakkında da genel bir CPU kablosu kısa sorunu varmış ve benim alacağım kasada ATX zaten. Büyük ihtimal o sorunu ben de yaşayacagım. Ben de almama kararı aldım. 355 TL'ye alacaktım ama bütçe 450. En fazla 500 geçmesin. Bu sistemi kaliteli. Öyle sorunları cartı curtu olmayan kafayı rahat ettirecek güven verecek bir PSU var mıdır ve bir de bu sisteme 650W yeterli mi? Yani fiyat düşürmek için daha kaliteli ama 550 600W PSU'lar tercih edilebilir mi? Sorum bu kadar. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Daha düşük PSU tercih edebilirsiniz. İleriye dönük düşünürseniz fazla güçlü PSU göz çıkartmaz. FSP'nin Hydro serisi öneriliyor forumda, iyi bir F/P ürünü deniyor.

Al, geç.
Hayır değil.

Al, geç.

Hayır değil.
Alman tankı falan diyorlardı buna 😂
Bunu alabilirsiniz hocam. Sizi üzmez.
Hem pahalı hem kablo rengi kötü. Ben olsam almam. Ayrıca bu aralar Teknobiyotik şikayetleri çok fazla.

Eğer geleceğe dönük bir şey isterseniz şu an fiyatı çok uygun olan şunu öneririm;

Bunu alabilirsiniz hocam. Sizi üzmez.
Hocam ana kapasitörleri kaliteli ama korumaları az, akım koruması yok. Bir de grup düzenlemesi kullanılıyor. Alınmaz bence XPG Pylon varken.

Geri
Yukarı