i3-10100F sisteme PSU önerisi

EmreTas0

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci
İ3-10100F
Merhaba, yakın bir zamanda yeni PSU almayı düşünüyorum ancak ne alacağımı tam olarak bilemedim. Bir bilgisayarcıya sistemimi söyleyip sorduğumda darkforce 600W PSU'yu önerdi. Benim baktıklarım arasında ise beğendiğim şu var NZXT 750W C750 80+ Gold, bunu almayı düşünüyorum. Şu an sahip olduğum sistemi sonradan ekran kartını falan değiştirebilirim ondan dolayı biraz üst seviye ve bayağı süre idare edebilecek PSU bakıyorum. Son olarak ise NZXT 750W C750 80+ Gold bunu bilgisayarcıya sorduğumda bu 550W verir tarzı bir söylemde bulundu sebebini anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yakın bir zamanda yeni PSU almayı düşünüyorum ancak ne alacağımı tam olarak bilemedim. Bir bilgisayarcıya sistemimi söyleyip sorduğumda darkforce 600W PSU'yu önerdi. Benim baktıklarım arasında ise beğendiğim şu var NZXT 750W C750 80+ Gold, bunu almayı düşünüyorum. Şu an sahip olduğum sistemi sonradan ekran kartını falan değiştirebilirim ondan dolayı biraz üst seviye ve bayağı süre idare edebilecek PSU bakıyorum. Son olarak ise NZXT 750W C750 80+ Gold bunu bilgisayarcıya sorduğumda bu 550W verir tarzı bir söylemde bulundu sebebini anlamadım.

Sistemin tam özelliklerini yazar mısın ona göre PSU önerelim.

@EmreTas0 650W orta seviye bir model bile alsanız o sistem için (RTX 3060) fazla gelecek ve bir miktar da yükseltme için boşluk kalacaktır. Misal;

Bu Pylon'a göre biraz daha iyi bir model;

Bütçeye göre ise;

Gibi seçenekler de mevcut.

@EmreTas0 650W orta seviye bir model bile alsanız o sistem için (RTX 3060) fazla gelecek ve bir miktar da yükseltme için boşluk kalacaktır. Misal;

Bu Pylon'a göre biraz daha iyi bir model;

Bütçeye göre ise;

Gibi seçenekler de mevcut.

Hepsine baktım hocam ancak sizin önerinizide merak ettim açıkçası, sizce hangisini alsam en iyi olur yani sisteme yeterli olur?

Sanirım, Hydro GSM Lite PRO alırdim. İlerideki yükseltmeleri de güç yönünden ona göre planlardım. Görece ucuza ve nispeten kaliteli bir ürünle halledilmiş olurdu.

Sanirım, Hydro GSM Lite Pro alırdim. İlerideki yükseltmeleri de güç yönünden ona göre planlardım. Görece ucuza ve nispeten kaliteli bir ürünle halledilmiş olurdu.

Biraz inceledim beğendim, güzel ürüne benziyor fakat çok anlamadığım için son bir soru soracaktım hocam. Bu yarı tak çıkar kablolu falan dediği ne oluyor, bir de ürünü nasıl kabloluyoruz onu tam anlayamadım. Diğer PSU'lara göre. Fotoğrafını aşağıya bırakacağım. Tek bir kısımdan bütün anakarttaki her yere kablolama yapabiliyor muyuz anladığım kadarıyla?

1712920208819.png

1712920299134.png

@EmreTas0 anakart 24 pin ve CPU 4+4 pin kabloları sabit, ekran kartı için olan PCI-e 6+2 pin ve SATA kablolarını ise PSU üzerindeki uygun çıkışlara takıp kullaniyorsunuz.

@EmreTas0 anakart 24 pin ve CPU 4+4 pin kabloları sabit, ekran kartı için olan PCI-e 6+2 pin ve SATA kablolarını ise PSU üzerindeki uygun çıkışlara takıp kullaniyorsunuz.

Anladım hocam indirimdeyken yarın bunu almayı düşünüyorum. Çok teşekkür ederim, iyi günler dilerim.

@Andar Han hocam kusura bakmayın cevabını bulamadım benim kasa modelim PowerBoost VK-T01b RGB 650W 80+ mesh panel USB 3.0 mid Tower kasa böyle geçmekte. Buna o dediğiniz PSU olur değil mi, bir sıkıntı çıkarmaz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı