i3 10100F ve 1660S sistemde çözülmeyen takılmala

Merhaba. Sistemimde i3 10100F işlemci GTX 1660 Super ekran kartı ve 3000MHz 8x2 RAM mevcut. Güç kaynağım Sharkoon 80+ 650W ve sistem 240GB'lık SSD'ye kurulu. Tüm bunlara rağmen neredeyse her oyunda görüntüm çamur gibi ve muhakkak bir performans sorunu yaşıyorum. Yakın zamanda Batman Arkham Origins denediğimde bile oynanmayacak derecede takılmalar yaşadım. Fallout New Vegas'ta anlık takılmalar oluyor. İnterneti aradım taradım ancak bir çözüm bulamadım. Yazılımsal bir sorun değil ise hangi donanım değişiklikleriyle çözebilirim. Aklımda işlemciyi 12400F yapıp M.2 SSD almak var. Fikirlerinizi bekliyorum.

ss.png
oyunları oynarken şöyle baktın mı değerler vesaire falan ?

Sıcaklık olabilir ya da SSD sorunu olabilir.

Sıcaklık değerlerini kontrol ettim sırf bu yüzden Hitman 3'te 75 80 derecenin üzerine çıkmıyordu hiçbir şey yüksek ayarlarda. Sistem bazen masaüstündeyken de tıkanıyor birden fazla uygulama açınca vs. bu SSD'den kaynaklanma ihtimalini arttırır mı?

Eki Görüntüle 2177023 oyunları oynarken şöyle baktın mı değerler vesaire falan?

Mesela daha 1 saat önce denedim Cyberpunk'ta. Çölde araç sürerken gösterdiği FPS 80-90 arası ancak hissedilen hiç de öyle değil. Monitör olarak TV kullanıyorum ve dolayısıyla 1366x768 çözünürlükte 32 inch ekranda oynuyorum. Acaba bu hissiyatından sebeplerinden biri bu olabilir mi?

Sıcaklık değerlerini kontrol ettim sırf bu yüzden Hitman 3'te 75 80 derecenin üzerine çıkmıyordu hiçbir şey yüksek ayarlarda. Sistem bazen masaüstündeyken de tıkanıyor birden fazla uygulama açınca vs. bu SSD'den kaynaklanma ihtimalini arttırır mı?

Mesela daha 1 saat önce denedim Cyberpunk'ta. Çölde araç sürerken gösterdiği FPS 80-90 arası ancak hissedilen hiç de öyle değil. Monitör olarak TV kullanıyorum ve dolayısıyla 1366x768 çözünürlükte 32 inch ekranda oynuyorum. Acaba bu hissiyatından sebeplerinden biri bu olabilir mi?

Sorun dediğin TV olayı. Bir monitör ile denemen lazım.

Geri
Yukarı