i3 10100F ve RX 6500 XT sistemde Valorant takılıyor

ANGRY1GHOST

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar akıl danışmaya geldim. Sistemim orta seviye denebilir. Valorant'ı yüksek ayarlarda 200 FPS üstü rahat veriyor. Son 1 aydır ne yaptıysam takılmayı gideremedim. Arada ufak ufak takılıyor. Fighta girince takılmaya başlıyor ufak ufak. İlk başta işlemci darboğaz oluyor diye düşündüm. Çünkü işlemci GPU'ya yetersiz bir işlemci. Afterburner ile ölçüm yaptım. 95 100 dereceden inmiyordu. Üstüne fan ekledim. Biraz oynama ile şu an 55 60 derece üstüne asla çıkmıyor. Ama takılma yine aynı. Şimdi sistem yetersiz demeden önce şunu diyeyim Steam PUBG'de ultrada sorunsuz 150 FPS üstü oynuyorum ve hiçbir oyunda takılma yapmıyorken sadece Valorant'ta oluyor bu. Forza 4 Ultra, Cyberpunk CoD Warzone da bile takılma yok ama Valorant'ta takılmayı çözemedim kafayı yiyeceğim.

Sistem şu şekilde;

i3 10100F.
AMD Radeon RX 6500 XT OC Dual 4 GB.
12 GB DDR4 RAM.
240 GB SSD.
1 TB HDD.

Yardım edebilir misiniz? PC'yi satmama ramak kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar akıl danışmaya geldim. Sistemim orta seviye denebilir. Valorant'yu yüksek ayarlarda 200 FPS üstü rahat veriyor. Son 1 aydır ne yaptıysam takılmayı gideremedim. Arada ufak ufak takılıyor. Fighta girince takılmaya başlıyor ufak ufak. İlk başta işlemci darboğaz oluyor diye düşündüm. Çünkü işlemci GPU'ya yetersiz bir işlemci. Afterburner ile ölçüm yaptım. 95 100 dereceden inmiyordu. Üstüne fan ekledim. Biraz oynama ile şu an 55 60 derece üstüne asla çıkmıyor. Ama takılma yine aynı. Şimdi sistem yetersiz demeden önce şunu diyeyim Steam PUBG de ultrada sorunsuz 150 FPS üstü oynuyorum ve hiçbir oyunda takılma yapmıyorken sadece Valorant'ta oluyor bu. Forza 4 Ultra, Cyberpunk CoD Warzone da bile takılma yok ama Valorant'ta takılmayı çözemedim kafayı yiyeceğim.

Sistem şu şekilde;

i3 10100F.
12 GB DDR4 RAM.
240 GB SSD.
1 TB HDD.

Hocam öncelikle RAM için 8+8 yapsanız daha iyi olacaktır.

Arkadaşlar akıl danışmaya geldim. Sistemim orta seviye denebilir. Valorant'ı yüksek ayarlarda 200 FPS üstü rahat veriyor. Son 1 aydır ne yaptıysam takılmayı gideremedim. Arada ufak ufak takılıyor. Fighta girince takılmaya başlıyor ufak ufak. İlk başta işlemci darboğaz oluyor diye düşündüm. Çünkü işlemci GPU'ya yetersiz bir işlemci. Afterburner ile ölçüm yaptım. 95 100 dereceden inmiyordu. Üstüne fan ekledim. Biraz oynama ile şu an 55 60 derece üstüne asla çıkmıyor. Ama takılma yine aynı. Şimdi sistem yetersiz demeden önce şunu diyeyim Steam PUBG'de ultrada sorunsuz 150 FPS üstü oynuyorum ve hiçbir oyunda takılma yapmıyorken sadece Valorant'ta oluyor bu. Forza 4 Ultra, Cyberpunk CoD Warzone da bile takılma yok ama Valorant'ta takılmayı çözemedim kafayı yiyeceğim.

Sistem şu şekilde;

i3 10100F.
12 GB DDR4 RAM.
240 GB SSD.
1 TB HDD.

VSYNC açmayı denediniz mi hocam? Ayrıca işlemci RX 6500 XT için yetersiz değil. Yeterlidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı