i3 10100F ve RX 6500 XT'li sistem CS:GO'da düşük FPS veriyor

DarlDixon

Centipat
Daha fazla  
CS:GO'da YouTube'daki videodaki FPS'i alamıyorum. CS:GO'da ölüm maçında bazı yerlerde FPS 70e kadar düşüyor. İşlemcide bir problem varsa nasıl anlayabilirim?
Not: Sistemi eylül'de aldım.
İşlemci: i3 10100F.
Ekran kartı: RX6500 XT.
RAM: 16 GB RAM.
Anakart: H410M-H v3.
SSD 240GB 500GB HDD.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

7.50'de CS:GO videosu.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO'da YouTube'daki videodaki FPS'i alamıyorum. CS:GO'da ölüm maçında bazı yerlerde FPS 70e kadar düşüyor. İşlemcide bir problem varsa nasıl anlayabilirim?
SSD 240GB 500GB HDD.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

1690321836783.png
1690321855117.png

Kontrol ettin mi bunu ?

Son düzenleme:
SSD 240GB 500GB HDD.

Grafik ayarlarından ekran kartınız için yüksek performansı seçmeyi deneyin. CS zaten işlemciyi kullanıyor. Aynı işlemciye sahibim ve güçlü olduğunu söyleyemem, çözünürlüğü düşürmeden oynamayı deneyin. Düşürerek mi oynuyorsun bilmiyorum gerçi. Hatta grafik ayarlarını bir tık üste çekmeyi de deneyebilirsin.
1690323285784.png

Grafik ayarlarından ekran kartınız için yüksek performansı seçmeyi deneyin. CS zaten işlemciyi kullanıyor. Aynı işlemciye sahibim ve güçlü olduğunu söyleyemem, çözünürlüğü düşürmeden oynamayı deneyin. Düşürerek mi oynuyorsun bilmiyorum gerçi. Hatta grafik ayarlarını bir tık üste çekmeyi de deneyebilirsin. Eki Görüntüle 1876714

Güçlü bir işlemci olduğunu iddia etmiyorum. Ama acayip kötüde değil bir de videoda gösterilen FPS'i göremiyorum orada da aynı FPS var ayarlar en düşükte bazen 4:3 yapıyorum ama bir farkı olmuyor hepsini orta grafik ayarlarına çekeyim fark olacak mı?

Grafik ayarlarından ekran kartınız için yüksek performansı seçmeyi deneyin. CS zaten işlemciyi kullanıyor. Aynı işlemciye sahibim ve güçlü olduğunu söyleyemem, çözünürlüğü düşürmeden oynamayı deneyin. Düşürerek mi oynuyorsun bilmiyorum gerçi. Hatta grafik ayarlarını bir tık üste çekmeyi de deneyebilirsin. Eki Görüntüle 1876714

Ölüm maçı girdim ayarları orta grafiğe aldım 1920x1080 yaptım Dust 2 de b side içinde 80e 90a düşüyor bir 20 15 FPS'lik fark oldu. Oyun içinde 110 falanda görüyorum bazı yerlerde 190 200 olabiliyor ama hala daha videodakini alamıyorum. Videoda 200 altına düşmüyor FPS.

Hatta yoldaşta ayarları yükseltince FPS düştü 150ye normalde 225 falan 250 alıyordum benim sıkıntım ölüm maçında çok düşük FPS alıyorum bir de rekabetçide videodakki FPS'leri alamıyorum.Ama yoldaşta 4 kişi olduğu için toplam 250 300 alabiliyorum bazen 200e düşüyor.

Son düzenleme:
Konuyla alakasız olabilir fakat AMD ryzen balanced ve high performance modlarını nasıl ekleyebilirim?
AMD işlemcin olması lazım. Ben de Ryzen 7 3700x var mesela

Yüksek Performansta

Yani ne yapacağım sistemde bir sorun mu var anlamadım Valorant'ta neredeyse aynı FPS değerlerini alıyorum ama CS:GO'da dust b side içinde 50ye bile düşebiliyor ölüm maçında.
O zaman driver güncellemelerini kontrol etmeni öneririm. Bir de sistem sıcaklığını.

AMD işlemcin olması lazım. Ben de Ryzen 7 3700X var mesela.

O zaman driver güncellemelerini kontrol etmeni öneririm. Bir de sistem sıcaklığını.

AMD ekran kartı Driver'ım yeni güncelledim. İşlemci Driver'ını bilmiyorum. Yok büyük ihtimal işlemcim şu ana kadar Max zorlasan 70 görmüştür ekran kartımda 65 işlemci geneliikle 65 60 derecelerde çalışıyor oyundan oyuna değişiyor tabii.

AMD ekran kartı Driver'ım yeni güncelledim. İşlemci Driver'ını bilmiyorum. Yok büyük ihtimal işlemcim şu ana kadar Max zorlasan 70 görmüştür ekran kartımda 65 işlemci geneliikle 65 60 derecelerde çalışıyor oyundan oyuna değişiyor tabii.
AMD ekran kartlarının Radeon Software sistemi oluyor. DLSS RT gibi ayarları kontol et. Onlar da etkileyebilir FPS'ni

Geri
Yukarı