i3 10100F ve RX570 8 GB sistem alınır mı?

Intel i3 10100F.
RX 570 8 GB.
8G RAM.
Kac yıl benı goturur, uzun omurlu olur mu?
Gunumuz oyunlarında nasıl FPS degerlerı alırım?
herşeyden önce ne istediğini belirle
sadece oyun mu oynayacaksın yoksa
video işleme grafik tasarım render gibi işler mi yapacaksın
bunu belirledikten sonra öncelikle 600 watt üzeri 80+ sertifikalı kaliteli bir markadan psu sec
sonra iyi bir anakart seç imkanın varsa ram i dual kit 8+8 16 gb 2400 mhz den aşağı seçme
eğer birazda seri çalışsın hızlı olsun patır patır işlem yapayım diyorsan da nvme m2 ssd al bir tane tamamdır

Her şeyden önce ne istediğini belirle.
Sadece oyun mu oynayacaksın yoksa.
Video işleme grafik tasarım render gibi işler mi yapacaksın.
Bunu belirledikten sonra öncelikle 600 Watt üzeri 80+ sertifikalı kaliteli bir markadan PSU sec.
Sonra iyi bir anakart seç imkanın varsa RAM'i Dual kit 8+8 16 GB 2400 MHz'den aşağı seçme.
Eğer birazda seri çalışsın hızlı olsun patır patır işlem yapayım diyorsan da NVMe M.2 SSD al bir tane tamamdır.

Oyun oynamayı dusunuyorum İtopya'dan hazır sıstem alacağım - teknozone- ekran kartında degısıklık yapıp RX570 almayı dusunuyorum.
RAM MHz değeri yok, marka yok.
SSD ve HDD yok.
PSU ve kasa yok.
Hangi ayarda hangi oyunda kaç FPS alır o da yok.
Fiyat bilgisi de yok.

Cevap? Yok...

Sen soru sormayı öğrenirsen seve seve cevaplayacağım.

2666 MHz RAM
480 GB HDD.
500W +80
Gunumuz oyunlarında kac FPS alır
Kabaca konusmak yerıne aklına takılanları mantıklı bır sekılde sormak ınan hayatında bırcok konuda yardımcı olur dostum.

Dostum işlemci için bir şey diyemem fakat ekran kartı seçimini RX570'den yana yapma bence RX500 serisi ile alakalı ciddi bir WattMan sorunu var donmalar sistemi kitleme durumları oluyor. Bu söylediğim sorunu iyice araştır ona göre seç bence bende de RX580 var cok sorun yaşıyorum. Bu sıkıntı AMD kartlarda nvidiaya göre çok fazla yaşanıyor.

Sorunu çözdukten sonra tekrar aldın mı?
Bunu tavsiye ederim.

1650 Super 4 GB GDDR6 128 Bit.
RX570 8 GB GDDR5 256 Bit daha performanslı degılmı.

Son düzenleme:
Sorunu çözdukten sonra tekrar aldın mı?

1650 Super 4 GB GDDR6 128 Bit.
RX570 8 GB GDDR5 256 Bit daha performanslı degılmı.

Sorunu sadece radon chill kullanarak düzeltebildim. Geriye kalan hiçbir çözüm seçeneği işe yaramadı. Radeon chill i aktif ederek FPS zıplamalarını engellediğim zaman düzeliyor. Fakat bu da kesin bir çözüm değil. Hala daha denemeler yapıyorum.

Geri
Yukarı