i3 10105 ile RX 6600 XT darboğaz yapar mı?

Trkrkn61

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir tane hazır sistem buldum. RX 6600 XT var ama işlemcisi i3 10105 (sadece 10105, F serisi değil ) fiyatı da 11.000 TL ne diyorsunuz sizce alınır mı?
Alınmaz diyorsanız 11.000 TL civarında en performanslı PC öneriniz nedir?

i3 10105F ve i3 10105 arasında performans farkı yok. İkisi de darboğaz yapar.

Bu sistemde de ekran kartı farkı çok var. Diyorum ki darboğaz yapsa bile takılma falan olur mu sistemde? Yoksa sadece ekran kartının tam performansını mı alamam?

Bu sistemde de ekran kartı farkı çok var. Diyorum ki darboğaz yapsa bile takılma falan olur mu sistemde? Yoksa sadece ekran kartının tam performansını mı alamam?

Yok takılma olmaz. Dediğiniz gibi ekran kartından tam performans alamazsınız o kadar.

Yok takılma olmaz. Dediğiniz gibi ekran kartından tam performans alamazsınız o kadar.

Daha sonradan işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum. Elimde 500 GB SSD ve 1TB HDD var zaten. Depolama sorununu da o şekilde çözerim diye umuyorum. Çünkü 240 GB SSD var sistemde. 11.000 TL uygun mu bu sisteme sizce?

Daha sonradan işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum. Elimde 500 GB SSD ve 1TB HDD var zaten. Depolama sorununu da o şekilde çözerim diye umuyorum. Çünkü 240 GB SSD var sistemde. 11.000 TL uygun mu bu sisteme sizce?

Ekran kartınız güçlü. 11.000 TL'ye alacağınız sistemlerde bulunmayan bir kart. O halde ileride işlemcinizi yükseltme şartıyla alabilirsiniz.

Geri
Yukarı