i3 10105F sistem alınır mı?

Benim de tam olarak bu civarda bütçem var ve toplama yapacağım, bahsettiğin sistem nasıl, oyun Vs'de daha mı iyi olur?

Donanım Arşivi'nin YouTube videosu var 6500XT ile ilgili. PCI-e 4.0 farkı çok fazla.

8606 TL ve PCI-e 4.0 destekliyor. Günümüzde çıkan her oyunu 1080p Ultra olmasa da oynatır. Eski oyunları Ultra ayarlarda da oynatır. Bu video ile oyun performansına bakabilirsin aşağı yukarı aynı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim de tam olarak bu civarda bütçem var ve toplama yapacağım, bahsettiğin sistem nasıl, oyun Vs'de daha mı iyi olur?
Ben de RX 6500 XT alacağım ve videoları izleyince PCIE 3.0 yerine PCIE 4.0 desteği olan anakartlarla birlikte ekran kartının daha iyi performans verdiğini gördüm. Sisteminizde RX 6500 XT olacaksa mutlaka PCIE 4.0 olan bir anakart alın.

Videoda çoğu yeni oyunda 10-15 FPS bir fark oluyordu. Gördüğüm kadarıyla yeni oyunlarda yüksek ayarlarda genellikle 65-75 FPS veriyor, o yüzden 10 FPS bile değerli oluyor.

Ben de RX 6500 XT alacağım ve videoları izleyince PCI-e 3.0 yerine PCI-e 4.0 desteği olan anakartlarla birlikte ekran kartının daha iyi performans verdiğini gördüm. Sisteminizde RX 6500 XT olacaksa mutlaka PCI-e 4.0 olan bir anakart alın.

Videoda çoğu yeni oyunda 10-15 FPS bir fark oluyordu. Gördüğüm kadarıyla yeni oyunlarda yüksek ayarlarda genellikle 65-75 FPS veriyor, o yüzden 10 FPS bile değerli oluyor.

Bir düzeltme yapmam gerekiyor. Anakart PCI-e 4.0 destekliyor ama Intel 10. nesil desteklemiyormuş yani bu kartı 10100F ile kullanılırsa PCI-e 3.0 gücünde çalışacak. Intel 12100F ve H610 ikilisi ile ekran kartı tam gücünde kullanılabilir.

Bir düzeltme yapmam gerekiyor. Anakart PCI-e 4.0 destekliyor ama Intel 10. nesil desteklemiyormuş yani bu kartı 10100F ile kullanılırsa PCI-e 3.0 gücünde çalışacak. Intel 12100F ve H610 ikilisi ile ekran kartı tam gücünde kullanılabilir.
Az önce birkaç konuyu okurken işlemcinin de etkilendiğini öğrendim. Öyleyse anakartı da yükseltmeyeceğim. En azından oraya vereceğim parayla SSD'yi Samsung yaparım.

Yine de sizin önerebileceğiniz montaj yapan ve tam 10.000'i geçmeyen sistemler varsa tavsiyenizi almak isterim. Oynayacağım oyun en fazla GTA V'in multiplayer versiyonları ve grafikler de ortanın biraz üstü olur.

Az önce birkaç konuyu okurken işlemcinin de etkilendiğini öğrendim. Öyleyse anakartı da yükseltmeyeceğim. En azından oraya vereceğim parayla SSD'yi Samsung yaparım.

Yine de sizin önerebileceğiniz montaj yapan ve tam 10.000'i geçmeyen sistemler varsa tavsiyenizi almak isterim. Oynayacağım oyun en fazla GTA V'in multiplayer versiyonları ve grafikler de ortanın biraz üstü olur.

Önerdiğim sistemdeki işlemci ve anakartı bu şekilde güncellersek 10050TL yapıyor. Yarın akşam saatlerinde modart PC kanalı GTX 1660 sistem yayınlayacak paranız hazırsa onu da almaya çalışabilirsiniz.

Önerdiğim sistemdeki işlemci ve anakartı bu şekilde güncellersek 10050TL yapıyor. Yarın akşam saatlerinde modart PC kanalı GTX 1660 sistem yayınlayacak paranız hazırsa onu da almaya çalışabilirsiniz.

Ben kanalların pek takipçisi değilim ama ne zaman yayınlanacak? Yarın akşam yayınlanacakmış. Pardon, orayı kaçırdım. Paramı haziranın ilk veya ikinci haftası denkleştirmiş olacağım.

Bu sistemi ekleme ve çıkarmalarla nasıl yapabiliriz? PCIE 4.0'a 1500 TL ile yükseltebilir miyiz?

Yeni konular

Geri
Yukarı