i3-10105F ve 1660 Ti darboğaz yapar mı?

İşletim sistemi
Windows 11

MRainb0w

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3-10105F - 16GB Ram - 1660Ti
RAM
CORSAIR 16GB 3200 MHZ DDR4
SSD veya HDD modeli
KIOXIA EXCERIA 500GB NVMe M.2 SSD (1700/1600)
Ekran kartı
ASUS TUF GAMING GeForce GTX 1660 Ti EVO OC 6GB GDD
Anakart
ASUS PRIME H510M-D 3200(OC)
İşlemci
Intel Core i3 10105F 3.70GHz
Başlıkta belirttiğim üzere sorum bu yönde. Açtığım Cyberpunk konusunda görebileceğiniz üzere darboğaz problemi yaşadım ve bu problemi Valhalla, RDR2 gibi oyunlarda da yaşar mıyım? YouTube'dan çeşitli videolara baktığımda bir problem yok gibi gözüküyor Cyberpunk'ta da problem yok gibi gözüküyordu o yüzden dolayı emin olamıyorum.

İşletim sistemi Windows 10 olacaktı.

Darboğaz yapmaz, 2060S bile takarsınız.

Darboğaz yapmaz, 2060S bile takarsınız.
Hocam bende öyle biliyorum sistemi alırken araştırma yapmıştım ve rahatça 2060 besliyordu ama Cyberpunk 2077'de hiç beklemezdim darboğaz olmasını ve yüksek grafikli oyunlarda yine darboğaz yaşar mıyım tam emin olamıyorum.

Hocam darbogaz olması gerekmiyor Afterburner GPU kullanımı CPU kullanımı paylaşır mısın?
Hocam konuya giderek ayrıntılı bir şekilde bakabilirsiniz. Bende olmamasını bekliyordum ama şaşırttı dediğim gibi.

Hocam konuya giderek ayrıntılı bir şekilde bakabilirsiniz. Bende olmamasını bekliyordum ama şaşırttı dediğim gibi.

Hocam baktım konuya bende darbogaz sorunu yaşadım birkaç gün önce size şöyle söyleyim sizin durum darbogaz degil Cyberpunk gibi agır bir oyun yüksek kartlarda optimizasyon sorunu oluyor ben darbogaz sorununu DSR ile çözdüm işinize yarar mı bilmem bence darbogaz yok sizde.

Hocam baktım konuya bende darbogaz sorunu yaşadım birkaç gün önce size şöyle söyleyim sizin durum darbogaz degil Cyberpunk gibi agır bir oyun yüksek kartlarda optimizasyon sorunu oluyor ben darbogaz sorununu DSR ile çözdüm işinize yarar mı bilmem bence darbogaz yok sizde.
Hocam artık oyunu silmiş bulundum bende zaten umudu kestiğim için amma velakin bu problemi RDR2, Valhalla, Odyssey gibi oyunlarda yaşar mıyım? Boşuna para vermek istemiyorum eğer oynamayacaksam oyunları.

Bahsettiginiz bütün oyunlarda FHD +60 FPS var.
Evet hocam YouTube videolarında öyle gözüküyor hatta işlemcim aynı ve 1650 kartlarda bile akıcı bir şekilde oyunu oynayabiliyorlar. Sanırım denemeden öğrenemeyeceğim.

Geri
Yukarı