i3 12100F 1660 Super sistemde oyunun menüsünde ekran kararıyor ve fanlar son hız çalışıyor

Eternalonely

Centipat
Daha fazla  
Herkese hayırlı ramazanlar, dostlar benim PC'de son beş aydır şu şekilde sık olmayan ayda bir bazen iki ayda bir olan bir hata ile karşılaşmaktayım;

Bugüne kadar oyun oynarken dikkatimi çekmişti fakat bugün henüz daha PC'yi yeni açmış oyuna daha girmemişken oyunun ana menüsünde ekran karardı ve fanlar son hız yüksek sesle çalışmaya başladı. Kasa aktif çalışıyor LED'ler vs ben kapatana kadar durmuyor. Bu sorunun ardından tekrar PC'yi açmak istediğimde normal açılıyor, Windows logosundan sonra ekranda aşağıda görseli ekledim ufak ölü pikseli andıran çizgi noktalar beliriyor ve öylece kalıyor.

Bir süre bekledikten sonra PC'yi açtığımda sorunsuz açılıyor. Bütün oyunları Valorant, LoL, RDR2, GTA 5 saatlerce oynuyorum bana mısın demiyor tık yok. Sorun sıcaklık olsa neden bu şekilde çok nadir ayda bir ortaya çıksın, üstelik sıcaklık olsa bugün oyuna girmeden başıma geldi kart soğuktu. PSU olsa kasa çalışmaya devam ediyor.

MSI GTX 1660 Super.
i3 12100F.
ASUS H610M-A D4.

Dosya Ekleri

• IMG_20230411_172551.jpg
    IMG_20230411_172551.jpg
    73,5 KB · Görüntüleme: 26
Benim PC de yıllardır aniden benzer sorun yaşatıyordu. Ekran kararıyor, fanlar çok hızlı dönüyor. Zorla kapatıp açıyorum düzelmiyor sonra duzeliyordu. BIOS ta 3,3 Volt girişinin dengesiz olduğunu gördüm. Anakart soketinin kablolarını serbest bıraktım 3,3 Volt girişi stabil oldu o günden sonra yapmadı. Yapacağını sanmıyorum. Yani güç ile alakalı da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı