i3 12100F ARC A750 sistem kendini resetliyor

tupcureis

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, mod Arc 3 hazır sistem aldım.
i3 12100F.
Arc A750 ekran kartı.
H610 MSI anakart DDR 4
550W PSU.

Oyun oynarken bilgisayar birden bir yeniden başlatıyor. Oyundayken birdenbire resetledi. Ama hemen şifre isteyip açıldı. Sonra tekrar resetledi. Sanki uykuya alınmış gibi. Sürücüler güncel. Bu arada resetlerken kasa ışıkları söndü. Her gün yapıyor. Sadece bir oyunda değil diğer oyunlarda da oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ve chrome açıktı arkada. Girince chromeye sayfalar geri yüklensin mi dedi. Chrome düzgün bir şekilde kapatılmadı dedi. Burdan çöküp çökmediğini anlayabilirmiyiz

İşlemcinin soğutucusunun modelini biliyor musun?
Stok soğutucu.

Ve Chrome açıktı arkada. Girince Chrome'ye sayfalar geri yüklensin mi dedi. Chrome düzgün bir şekilde kapatılmadı dedi. Buradan çöküp çökmediğini anlayabilir miyiz?

Stok soğutucu.

İşlemci ısınmıyor fazla

Ekran kartının nede işlemcinin sıcaklığı normal değil. Kasanın önü mesh mi? Kartı kaç aydır kullanıyorsun?
Bu arada o sıcaklıkları ben yaptım bilerek. Occt ile teste soktum. Yani normalde o sıcaklık yok işlecide. Ama ekran kartından emin değilim. Ama ondada yoktur. Basit oyun oynarken çöktü. Güncelleme yaparken de çöktü

Isı değerleri inanılmaz fazla. Kasa ile alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum. Fan ayarını kendin özelleştirmiş olabilir misin?

Ve chrome açıktı arkada. Girince chromeye sayfalar geri yüklensin mi dedi. Chrome düzgün bir şekilde kapatılmadı dedi. Burdan çöküp çökmediğini anlayabilirmiyiz

Stok soğutucu.

İşlemci ısınmıyor fazla

Bu arada o sıcaklıkları ben yaptım bilerek. Occt ile teste soktum. Yani normalde o sıcaklık yok işlecide. Ama ekran kartından emin değilim. Ama ondada yoktur. Basit oyun oynarken çöktü. Güncelleme yaparken de çöktü
Bios güncellemesi yaptın mı? Psu da sorun yoksa, pc boştayken de kapanıyorsa mantıklı bir açıklama düşünmek zor, yazılımsal olabilir.

BIOS güncellemesi yaptın mı? PSU da sorun yoksa, PC boştayken de kapanıyorsa mantıklı bir açıklama düşünmek zor, yazılımsal olabilir.

BIOS güncellemesi yapmadım. Nasıl yapilir bilmiyorum. PSU'dan emin olamadım. Çünkü test yaparken 15. dakikada kapandı. Ama sıcaklıktan bilgisayar kendini korumak için mi kapattı yoksa PSU'ya yük bindiği için mi kapandı şu an emin değilim PSU'da garanti veremem bozuk mu bozuk değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biliyorum ekran kartı 90 derece hala normal gelmiyor. Aynı ekran kartını kullanıyorum test etme fırsatım olursa değerleri bildireceğim.
Zaten ekran kartını kendi en son sıcaklığa getirmiyomu test uygulaması. Ayrıyeten intel arc kontrol uygulamasında en fazla 90 derece ve 190 w güç çekme işlemi yapıyor.

Biliyorum ekran kartı 90 derece hala normal gelmiyor. Aynı ekran kartını kullanıyorum test etme fırsatım olursa değerleri bildireceğim.
Hocam ne olursa olsun o kart 90 dereceye çıkmaz bir sorun var. Arkadaş aldığı yere iade etmeli.

Zaten ekran kartını kendi en son sıcaklığa getirmiyomu test uygulaması. Ayrıyeten intel arc kontrol uygulamasında en fazla 90 derece ve 190 w güç çekme işlemi yapıyor.
Hocam sürücünün ekran kartının 90 dereceye çıkmasına izin veriyor oluşu bunu normal yapmıyor. Sağlıklı değil.

Hocam ne olursa olsun o kart 90 dereceye çıkmaz bir sorun var. Arkadaş aldığı yere iade etmeli.

Hocam sürücünün ekran kartının 90 dereceye çıkmasına izin veriyor oluşu bunu normal yapmıyor. Sağlıklı değil.
uygulama aşırı fazla yüklendiği için 90 dereceye çıktı.ben test yaptığım için 90 dereceye çıktı ve testte en fazla 90 dereceye çıkar vardı. uygulama en fazla dereceye yükseltti occt uygulaması. onun sayesinde 90 derece oldu. Ve pc kapandı

Sürücü değil uygulama 90 derece yaptı. Işlemciyi de 88 derece yaptı. Hocam ricam sizden konuyu baştan okurmusunuz. Ayrıca occt test linkini de bir okurmusunuz. Ben anlatamadım sanırım.

Uygulama aşırı fazla yüklendiği için 90 dereceye çıktı. Ben test yaptığım için 90 dereceye çıktı ve testte en fazla 90 dereceye çıkar vardı. Uygulama en fazla dereceye yükseltti OCCT uygulaması. Onun sayesinde 90 derece oldu. Ve PC kapandı.

Sürücü değil uygulama 90 derece yaptı. Işlemciyi de 88 derece yaptı. Hocam ricam sizden konuyu baştan okur musunuz? Ayrıca OCCT test linkini de bir okur musunuz? Ben anlatamadım sanırım.

Hocam anlamamakta diretiyorsunuz galiba. Normal bir A750 o sıcaklığa ulaşmaz. 12100F de stok soğutucuyla bile o sıcaklığa ulaşmaz.

Zaten OCCT gibi benchmarking yazılımları bir parça yük altına girdiğinde olacakları simüle etmek için var, oyunda olan şeyle aynı.

Geri
Yukarı