i3 12100F ARC A750 sistem kendini resetliyor

tupcureis

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, mod Arc 3 hazır sistem aldım.
i3 12100F.
Arc A750 ekran kartı.
H610 MSI anakart DDR 4
550W PSU.

Oyun oynarken bilgisayar birden bir yeniden başlatıyor. Oyundayken birdenbire resetledi. Ama hemen şifre isteyip açıldı. Sonra tekrar resetledi. Sanki uykuya alınmış gibi. Sürücüler güncel. Bu arada resetlerken kasa ışıkları söndü. Her gün yapıyor. Sadece bir oyunda değil diğer oyunlarda da oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam neden ulaşmasın. Uygulama işlemci ve ekran kartına %100 yüklenip. sıcaklıklarına da açıp bakarak saniye saniye yükseldiğini gördüm derece sürekli yükseldi 90 oldu bekledi bekledi sonunda kapandı uygulama yaptı yani olmuyorsa Neden öyle bir ayar vardı en fazla 90 derece yap ayarı

Hocam neden ulaşmasın. Uygulama işlemci ve ekran kartına %100 yüklenip. sıcaklıklarına da açıp bakarak saniye saniye yükseldiğini gördüm derece sürekli yükseldi 90 oldu bekledi bekledi sonunda kapandı uygulama yaptı yani olmuyorsa Neden öyle bir ayar vardı en fazla 90 derece yap ayarı
Hocam ulaşmaması gerektiğini anlatmaya çalışıyorum işte. Normal bir soğutma ile o parçalar o kadar yüksek sıcaklığa çıkmaz. Bir problem var soğutmada.

Artı -1 Eksi
Eğer kart 90 dereceden yukarı çıkarsa kalıcı hasar alabilir diye var.

Benzer bir test olan FurMark testini yaptım şimdi yaklaşık 10 dakikada maksimum 78 derece gördüm.

Peki ne yapmam lazım. Varmı yapabileceğim bişey. Ekran kartıda işlemcide 90 - 88 dereceleri gördü ikiside mi sorunlu oluyo. Full sistemi mi iade etmeliyim. Ve testin 15. Dakikasında yine reset attı. Nedir sorun sizce

Peki ne yapmam lazım. Var mı? Yapabileceğim bir şey. Ekran kartıda işlemcide 90 - 88 dereceleri gördü ikisi de mi sorunlu oluyor. Full sistemi mi iade etmeliyim. Ve testin 15. dakikasında yine reset attı. Nedir sorun sizce.

Çok büyük ihtimalle sıcaklıktan dolayı ama boştayken de çöktüğünü söylemişsiniz. En iyisi iade edip başka bir sistem almak.

15. Dk da kapandı PC. Resetledi şifreyi girdim şu an. Peki bir şey soracağım. Belki de Windows PC'yi sıcaklıktan korumak için bilgisayarı kendi kapattı PSU dankaynaklı olmayabilir. Onu nasıl anlarız.

Kasayı alalı bir hafta oldu mod Arc 3 sistem. 3 önde 1 arkada heeyeri açık Rampage kasa. Ayrıca boştayken de kapandı. İlk açtım kurulumlu geldi. Güncellemeleri yaparken bile kapandı.

PSU sıkıntılı, nakit bulduğunuzda değiştirin.

hocam ppsunun sıkıntılı olduğundan eminmisiniz. daha yeni aldım sistemi. iade etme olayı varsa itopyada hemen değiştireyim sadece psuyu. veya kesinlikel psu sıkıntılı diyosanız 3 bin liraya kadar bir psu alırım sıkıntı değil. ama psu sıkıntılı değilse boşa psu almak istemiyorum.

hocam ppsunun sıkıntılı olduğundan eminmisiniz. daha yeni aldım sistemi. iade etme olayı varsa itopyada hemen değiştireyim sadece psuyu. veya kesinlikel psu sıkıntılı diyosanız 3 bin liraya kadar bir psu alırım sıkıntı değil. ama psu sıkıntılı değilse boşa psu almak istemiyorum.

Yükte kapanma yapıyorsa sorun psu kaynaklıdır hocam.

Hocam ppsunun sıkıntılı olduğundan emin misiniz? Daha yeni aldım sistemi. İade etme olayı varsa İtopya'da hemen değiştireyim sadece PSU'yu. Veya kesinlikel PSU sıkıntılı diyosanız 3 bin liraya kadar bir PSU alırım sıkıntı değil. Ama PSU sıkıntılı değilse boşa PSU almak istemiyorum.

İtopya'da iade var diye biliyorum kaç gün oldu?

İtopya'da iade var diye biliyorum kaç gün oldu?
1 hafta felan

Yükte kapanma yapıyorsa sorun psu kaynaklıdır hocam.
Hocam bi araştırma yapmıştım. Ekran kartı veya işlemci belirli bir sıcaklığa geldiğinde bilgisayarı otomatik kapatıyordu benimki 90 derecelere geldi ekran kartı ve işlemcim. Acaba psu dan mı kaynaklı kapandı yoksa sıcaklıktanmı sıcaklıktansa yeniden mi başlatır yoksa direkt mi kapatır.

Geri
Yukarı