i3-12100F boşta 50 derece üstüne çıkıyor

FeritS0

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
𝐒𝐚𝐩𝐩𝐡𝐢𝐫𝐞 𝐍𝐢𝐭𝐫𝐨+ 𝐑𝐱 𝟓𝟕𝟎𝟎𝐱𝐭 𝐁𝐄 𝟖𝐆𝐁 - 𝐢𝟑-𝟏𝟐𝟏𝟎𝟎𝐅 𝟑.𝟑𝟎 𝐆𝐇𝐳 - 𝟐𝐱𝟏𝟔 𝐆𝐁 𝐑𝐚𝐦 𝐆-𝐒𝐊𝐈𝐋𝐋 𝟑𝟐𝟎𝟎 𝐌𝐇𝐳 - 𝟏 𝐓𝐁 𝐌.𝟐 𝐒𝐬𝐝
İşlemcim boştayken 50-60 derece arasında geziyor bazen 50 de sabit kalıyor. Oyuna girince (Red Dead Redemption 2) maksimum 81 gördüm. Daha yüksek olduysa da haberim yok yani. Değerler normal mi?
i3-12100F stok soğutuculu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macununuz ne durumda, ne süredir kullanıyorsunuz işlemciyi?
alalı birkaç ay oldu termal macun da yeni yani

Termal macununuz ne durumda, ne süredir kullanıyorsunuz işlemciyi?
birde işlemciyi sessiz fan modunda kullanıyodum bu değerler olduğu sırada, şimdi normal moda aldım biraz daha sesli çalışıyor bakalım değişecekmi sıcaklıklar.Bazen 50 derecenin altına da düşüyor ama sürekli oynayan bir durum. 45 ise bir anda 51 oluyor gibi gibi.

İşlemcim boştayken 50-60 derece arasında geziyor bazen 50 de sabit kalıyor. Oyuna girince (Red Dead Redemption 2) maksimum 81 gördüm. Daha yüksek olduysa da haberim yok yani. Değerler normal mi?
i3-12100F stok soğutuculu.

Bu sıcakta normal benimki de böyle. kasa vento vg20a

1690393695657.png

Bu şekilde bir daha bakın, kasanızın modeli nedir, hava sirkülasyonu iyi bir kasa mı?
kasanın önü mesh yapıda değil yanlardan az bişey hava alıyor.

Yükte test edebilir misiniz, oyuna vs. girerek.
yazmıştım oraya rdr2 girdiğimde maks 81 gördüm ama 85 olduysa haberim yok,zaten buraya yazmamın sebebi rdr 2 oynarken bir anda kapandı internetten baktıgımda işlemcin fazla ısındıysa oyun otomatik kapanmıştır yazmışlar

Kasanın önü mesh yapıda değil yanlardan az bir şey hava alıyor.

Havalar sıcak, kasanız da çok iyi değilse normaldir fakat uzun kullanımda 80 dereceler ömrünü kısaltabilir, farklı bir soğutucu alabilirsiniz.

Yazmıştım oraya RDR2 girdiğimde maksimum 81 gördüm ama 85 olduysa haberim yok, zaten buraya yazmamın sebebi RDR 2 oynarken bir anda kapandı internetten baktıgımda işlemcin fazla ısındıysa oyun otomatik kapanmıştır yazmışlar.

Sessiz Mod'da kullandığınızı söylemiştiniz, normal mod'da bakabilir misiniz sıcaklıklara?

Havalar sıcak, kasanız da çok iyi değilse normaldir fakat uzun kullanımda 80 dereceler ömrünü kısaltabilir, farklı bir soğutucu alabilirsiniz.
kule tipi soğutucu öneriniz varmı?

Kasanın önü mesh yapıda değil yanlardan az bir şey hava alıyor.

Yazmıştım oraya RDR2 girdiğimde maksimum 81 gördüm ama 85 olduysa haberim yok, zaten buraya yazmamın sebebi RDR 2 oynarken bir anda kapandı internetten baktıgımda işlemcin fazla ısındıysa oyun otomatik kapanmıştır yazmışlar.

81 çok yüksek, kasanızın hava akışı belli ki çok kötü.
Stok soğutucu bu işlemci için fazlasıyla yeterli zaten.
Aynı işlemciyi mesh kasa ile kullanıyorum ve 65 dereceyi geçmiyor, imkan varsa kaliteli bir kasa alın.

Geri
Yukarı