i3 12100F GTX 1050 Ti mavi ekran hatası

Arda Türkcü

Hectopat
Daha fazla  
Dostar selam, geçen hafta kişisel bilgisayarıma Update yaptım işlemci anakart ve RAM'leri güncelledim, oyun oynarken ikidir mavi ekran alıyorum dün oldu sonradan geri açıldı problem olmadı fakat şimdi mavi ekran aldıktan sonra geri açamadım. Ekrana görüntü gelmedi biraz uğraştıktan sonra açtım fakat bu problemin nedeni nedir?

Sistem özelliklerim açıklamamda mevcuttur, ekran kartım biraz eski.

Teşekkürler.

Birnevi resetlemek oluyor. Eğer o da olmazsa DDU ile sürücüleri kaldırıp ekran kartınızın sitesinden WHQL ibreli sürücü kurarsınız. Hatta bu dediğimi ilk olarak yapabilirsiniz.

Ayrıca rehberde de demiş. Sürücüleri kaldırıp yeniden yüklerken ekran gidip gelebilir, bazı uygulamalar kapanabilir diye. Stres olup fişi falan çekmeyin yanii :D
Hahaha tamam hocam sıkıntı değil, sabah gündüz gözüyle halledeceğim, çok teşekkür ediyorum irtibat halinde olursak sevirinim.

Hahaha tamam hocam sıkıntı değil, sabah gündüz gözüyle halledeceğim, çok teşekkür ediyorum irtibat halinde olursak sevirinim.

Ne demek her zaman. Ben her gün giriyorum foruma yazmaktan çekinmeyin. Gördüğüm anda yazarım cevabımı. :)

Durum nedir? Yaptınız mı dedikleri mi?

Son düzenleme:
Ne demek her zaman. Ben her gün giriyorum foruma yazmaktan çekinmeyin. Gördüğüm anda yazarım cevabımı. :)

Durum nedir? Yaptınız mı dedikleri mi?
Arka egzoz fanım olmadığı için içerideki sıcak hava dışarıya çıkamıyordu, bugün onu taktım belki bu yüzdendir diye fakat şuan devamlı sistemim kitleniyor ve öylece kalıyor şuan hiçbir işlem gerçekleştiremiyorum.

Bunu söylemem gerekiyor sanırsam. Belki sorun direk ekran kartında olabilir. Bozuk olabilir. Zaten eski olduğunu söylemişsiniz. Eğer yapma şansınız varsa ekran kartını farklı bir PC'ye takıp çalıştırmayı deneyin. Kesin bir şey söylemek istemiyorum.

Bunu söylemem gerekiyor sanırsam. Belki sorun direk ekran kartında olabilir. Bozuk olabilir. Zaten eski olduğunu söylemişsiniz. Eğer yapma şansınız varsa ekran kartını farklı bir PC'ye takıp çalıştırmayı deneyin. Kesin bir şey söylemek istemiyorum.
elimde böyle bir imkan şuan yok hocam, şuan temelli ekrandan görüntü gitti. Ekran kartsız sistemi nasıl kullanabilirim ?

Yeni konular

Geri
Yukarı