i3 12100F GTX 1050 Ti mavi ekran hatası

Arda Türkcü

Hectopat
Daha fazla  
Dostar selam, geçen hafta kişisel bilgisayarıma Update yaptım işlemci anakart ve RAM'leri güncelledim, oyun oynarken ikidir mavi ekran alıyorum dün oldu sonradan geri açıldı problem olmadı fakat şimdi mavi ekran aldıktan sonra geri açamadım. Ekrana görüntü gelmedi biraz uğraştıktan sonra açtım fakat bu problemin nedeni nedir?

Sistem özelliklerim açıklamamda mevcuttur, ekran kartım biraz eski.

Teşekkürler.

Miniump dosyalarını paylaşmanız gerekiyor. Yoksa herhangi bir yardımda bulunamayız...

Minidump dosyaları nasıl paylaşılır:

Miniump dosyalarını paylaşmanız gerekiyor. Yoksa herhangi bir yardımda bulunamayız...

Minidump dosyaları nasıl paylaşılır:
Hocam minidump'u görüntüleyemiyorum bulamadım attığınız konudan baktım fakat yok.

Mavi ekran hatası aldığınızdaki durdurma kodunu hatırlıyormusunuz?
techsosmateryal.jpg

Sentinel disk indirdim %100 sağlıklı demişsiniz. Bana sorarsanız ekran kartında fiziksel olarak bir sorun var ya da ekran kartı Driver'larında bir sıkıntı var.
DDU ile sürücüleri kaldırıp yükleyebilir misiniz? Birnevi resetleyeceğiz.
Overclock yaptıysanız kaldırın.

Buyurun rehberi:

Bu arada yine mavi ekran alırsan ve durdurma kodu:
"THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER_M (100000ea)"
olursa, bu ekran kartınız da fiziksel bir sorun olduğunun göstergesi olur.

Sentinel disk indirdim %100 sağlıklı demişsiniz. Bana sorarsanız ekran kartında fiziksel olarak bir sorun var ya da ekran kartı Driver'larında bir sıkıntı var.
DDU ile sürücüleri kaldırıp yükleyebilir misiniz? Birnevi resetleyeceğiz.
Overclock yaptıysanız kaldırın.
Bu arada yine mavi ekran alırsan ve durdurma kodu "THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER_M (100000ea)" olursa ekran kartınız da fiziksel bir sorun olabileceğinin habercisi olur.
Hocam öncelikle OC yapmadım daha önce, Sentinel disk %100 çıkıyor, Ekran kartı driverinı nvidia programından geçen gün indirdim, DDU kullandıktan sonra ne olacak tam olarak, teşekkürler.

Hocam öncelikle OC yapmadım daha önce, sentinel disk %100 çıkıyor, ekran kartı driverinı NVIDIA programından geçen gün indirdim, DDU kullandıktan sonra ne olacak tam olarak, teşekkürler.
Birnevi resetlemek oluyor. Eğer o da olmazsa DDU ile sürücüleri kaldırıp ekran kartınızın sitesinden WHQL ibreli sürücü kurarsınız. Hatta bu dediğimi ilk olarak yapabilirsiniz.

Ayrıca rehberde de demiş. Sürücüleri kaldırıp yeniden yüklerken ekran gidip gelebilir, bazı uygulamalar kapanabilir diye. Stres olup fişi falan çekmeyin yanii :D

Yeni konular

Geri
Yukarı