i3-12100F için RX 6600 XT mi, RTX 2060 mı alınmalı?

0101turk

Kilopat
Daha fazla  
Yeni bir sistem topluyorum.
i3-12100F
H610M A

Ekran kartı alacağım sisteme. 6600 XT ile RTX 2060 arasında pek bir fiyat farkı yok performans olarak AMD önde.

Lakin WattMan ve sürücü hatalarından korkuyorum kabusum olur diye.
Sizce kumar oynayıp 6600XT mi almalıyım ya da RTX 2060 mı?
5 yıldır R7 240 kullanıyorum 1 kere bile wattman hatasıyla karşılaşmadım bu şansım 6600XT ile gitmeyebilir.

Wattman sorunu hiç çıkmadı karşıma benim RX 6500 XT kullanıyorum ve bu güne kadar sadece 2 kere sürücü hatası verdi. 6600 XT'de sorun olacağını sanmam.

Kesinlikle 6600 XT. Ben de sürücü hatalarından dolayı biraz satın almaya çekiniyordum, ama görünüşe göre AMD işleri yoluna koymayı başarmış.

Ne zamandan beri kullanıyorsun hocam?
3. ay oldu neredeyse, önceden GTX 1660 Super kullanıyordum bu kartı ucuza bulduğum için alıp kendi kartımı da satmıştım. Hiç WattMan hatası ile karşılaşmadım, ayrıca ayarları baya kurcaladım undervolt ve overclock konusunda. Bu zamana kadar hiç beni üzmedi sizi de üzeceğini zannetmiyorum. Ayrıca AMD FSR ve yazılımsal olarak güncellemeleriyle daha da tercih edilebilir hâle geldi.

Ben olsam riske atmazdım.

Piyasada bilinmedik bir ürün almıyorsunuz, 2. el değil sorunlu değil. RX 6000 serisinde yazılımsal sorunlar neredeyse yok denilecek kadar az. İnsanların AMD'ye olan ön yargısını anlayamıyorum. Sırf eskiden hatalar olduğu için RTX 3060'ı bile ezebilen bir kart almak yerine RTX 2060 alıp paranızın karşılığını alamamayı tercih ediyorsunuz.

3. ay oldu neredeyse, önceden GTX 1660 Super kullanıyordum bu kartı ucuza bulduğum için alıp kendi kartımı da satmıştım. Hiç WattMan hatası ile karşılaşmadım, ayrıca ayarları baya kurcaladım undervolt ve overclock konusunda. Bu zamana kadar hiç beni üzmedi sizi de üzeceğini zannetmiyorum. Ayrıca AMD FSR ve yazılımsal olarak güncellemeleriyle daha da tercih edilebilir hâle geldi.
Reis XFX 6600 xt ikinci el olarak 2 ay kullanılmış (kart daha sıfır gibi tek toz bile yok pc açmamışlar bile) 5800 TLye aldım daha senin sözüne güvenerek inşallah yazılım hatası vermez :D tüm sistemim hazır sadece bir kasa eksik 1000 TL ye güzel bi kasa önersene.

Reis XFX 6600 xt ikinci el olarak 2 ay kullanılmış (kart daha sıfır gibi tek toz bile yok pc açmamışlar bile) 5800 TLye aldım daha senin sözüne güvenerek inşallah yazılım hatası vermez :D tüm sistemim hazır sadece bir kasa eksik 1000 TL ye güzel bi kasa önersene.
Pek kasalardan anlamıyorum onun için ayrı bi konu açarsan yardımcı olurlar. Merak etme NVIDIA fanboyları AMD'yi gereksiz yere gömüyor. Pişman olmazsın. Hayırlı olsun.

Geri
Yukarı