i3 12100F oyunda 90 dereceye ulaşıyor

k3remgw

Femtopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill Ripjaws 8x2 3200MHz
Ekran kartı
MSI RTX 3060 Gaming X 12 GB LHR
Anakart
MSI H610 Bomber DDR4
i3 12100F işlemci kullanmaktayım. İşlemci boştayken 50 55 video falan izlerken vs. Chrome'da 55 60 derece. Oyun oynarken de 80 90 derece arası geziniyor oyununa göre. Bu sıcaklık değerleri çok anormal değil mi? 3060 ekran kartı kullanmaktayım ve ayrıca çift monitör olduğunu belirtmek isterim.

i3 12100F işlemci kullanmaktayım. İşlemci boştayken 50 55 video falan izlerken vs. Chrome'da 55 60 derece. Oyun oynarken de 80 90 derece arası geziniyor oyununa göre. Bu sıcaklık değerleri çok anormal değil mi? 3060 ekran kartı kullanmaktayım ve ayrıca çift monitör olduğunu belirtmek isterim.

Ya macunu bitmiştir ya da fan tam yerine oturmamıştır.

En son ne zaman temizlik yaptınız ve macun sürdünüz?
en son 1 ay önce temizledim 10 ay önce itopyanın fanı oturttuğu şekilde duruyor macun yani kısacası fana daha önce dokunmadım
Ya macunu bitmiştir ya da fan tam yerine oturmamıştır.
alalı neredeyse 10 ay oldu fanı asla sökmedim itopyanın taktığı şekilde duruyor

O işlemcinin 100 dereceye kadar limiti var ancak yine de macun bakımlarını yapmanızı öneririm.

Macun değişimi düşünüyorum macun öneriniz var mı?

Aynı işlemciye sahibim stok soğutucu ile 70-72C'yi hiç bir şekilde geçmiyor işlemcim.
şu an anlık olarak boş bir şekilde 60 derece yüke bindiğinde 85 90 görebiliyor programa oyuna bağlı değişkenlik gösteriyor

En son 1 ay önce temizledim 10 ay önce İtopya'nın fanı oturttuğu şekilde duruyor macun yani kısacası fana daha önce dokunmadım.

Alalı neredeyse 10 ay oldu fanı asla sökmedim İtopya'nın taktığı şekilde duruyor.

Macun değişimi düşünüyorum macun öneriniz var mı?

Şu an anlık olarak boş bir şekilde 60 derece yüke bindiğinde 85 90 görebiliyor programa oyuna bağlı değişkenlik gösteriyor.

Arctic MX4 veya Thermal Grizzly Hydronaut olabilir.

Geri
Yukarı