i3 12100F RTX 3050 sistem kendiliğinden kapanıyor

Corneliusz

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
GIGABYTE GeForce RTX 3050 EAGLE GDDR6 8GB 128
Anakart
H610M H DDR4 GIGABYTE H610M H 3200MHz DDR4 Soket 1
İşlemci
Intel Core i3 12100F 4.3GHz 12MB Önbellek 4 Çekird
Merhaba
Bilgisayarı alalı çok olmadı (25.11.2022) fakat ilk zamanlarda böyle problemler yaşamıyordum, şimdilerde özellikle 1 haftadır bu şekilde sık sık kapanma problemi ile karşı karşıyayım. PSU'dan şüpheleniyorum çünkü internette Power Boost'un PSU'ları hakkında pek iyi yorumlar almadım ama kafamda çok soru işareti var, hatta bu kapanıp açılma olayını yaşarken çektiğim bir video dahi var.
Sizce neden kaynaklanıyor olabilir?

Bilgisayarın özellikleri şunlar;

MLD M300 500GB NVMe 2280 GEN3x4 M.2 SSD.
Intel Core i3 12100F.
H610M h DDR4 Gigabyte H610M H.
G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
Gigabyte GeForce RTX 3050 Eagle.
Power Boost VK-P1900B 500W.

Kapanma dediğiniz eğer sistemin reset atmasıysa bende aynı derdi çekmiş biri olarak PSU değişimiyle sorunu çözmüştüm
Sevgili Onur mesajın için teşekkürler, olayı görsel olarak desteklemek ve daha iyi izah edebilmek için olay yaşanırken video çekmiştim tam olarak olan bu;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sevgili Onur mesajın için teşekkürler, olayı görsel olarak desteklemek ve daha iyi izah edebilmek için olay yaşanırken video çekmiştim tam olarak olan bu;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dostum selamlar, kusura bakma mesajını biraz geç gördüm. Benim 4-5 ay önceye kadar bazı oyunlarda sistem aynı şekilde reset atıyordu. Tabii benimki açılıyordu orası ayrı bir konu. Videoda gördüğüm hatayla da karşılaşmıştım RAM slotlarının yerini değiştirerek bazen hallediyordum. Biliyorsun teknolojiye bazen akıl sır ermiyor. RAM slotlarının yerini değiştir eğer olmazsa PSU değiştir. Sana önerebileceğim bunlar.

Dostum selamlar, kusura bakma mesajını biraz geç gördüm. Benim 4-5 ay önceye kadar bazı oyunlarda sistem aynı şekilde reset atıyordu. Tabii benimki açılıyordu orası ayrı bir konu. Videoda gördüğüm hatayla da karşılaşmıştım RAM slotlarının yerini değiştirerek bazen hallediyordum. Biliyorsun teknolojiye bazen akıl sır ermiyor. RAM slotlarının yerini değiştir eğer olmazsa PSU değiştir. Sana önerebileceğim bunlar.
Estağfurullah sevgili Onur, bende iş yoğunluğundan ne yazık ki çok sık bakamıyorum ve giremiyorum asıl sen kusuruma bakma, ramleri kontrol ettim her testten geçtiler üstüne slotlarını değiştirdim yok bana mısın demiyor sorun sanıyorum ki PSU'da ben bilgisayarı reklam olmasın diye söylemek istemediğim bi yerden aldım internetten çok bilinen bi yer, oraya geri yollayacağım gibi duruyor zaten garanti kapsamında ama çok yüksek ihtimalle sorun PSU'dan kaynaklı gibi duruyor, sonuç ortaya çıkınca burayada yazıcağım en azından böyle bi problemle karşılaşan arkadaşlar olursa onlara da fayda olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı