i3 12100F RTX 3060 Sistem Nasıldır?

Morningsttar

Kilopat
BIOSTAR B660MX/E

Intel i3 12100F 3.3GHz

Palit RTX3060 Dual 12 GB.

G.Skill 32 GB (2x16) 3600MHz CL18.

Crucial P3 500GB 3500/1900

650W + 80 kasa.

Toplam 16500TL verdim. Genellikle oyun oynarım ve zaten oyun için aldım. Aynı zamanda programlama derslerimde de kullanmak istiyordum. Başlıkta da olduğu gibi yorumlarınızı merak ediyorum, daha iyi PC alınabilir miydi?

(Intel işlemci ve NVIDIA ekran kartı önceliğimdi, yazılımsal olarak üstünlükleri ve bazı teknolojileri(RTX, DLSS gibi) için.

BIOSTAR B660MX/E

Intel i3 12100F 3.3GHz

650W + 80 kasa.

Toplam 16500TL verdim. Genellikle oyun oynarım ve zaten oyun için aldım. Aynı zamanda programlama derslerimde de kullanmak istiyordum. Başlıkta da olduğu gibi yorumlarınızı merak ediyorum, daha iyi PC alınabilir miydi?

(Intel işlemci ve NVIDIA ekran kartı önceliğimdi, yazılımsal olarak üstünlükleri ve bazı teknolojileri(RTX, DLSS gibi) için.
Daha uyguna toplana bilirdi .

İşini görür, darboğaz olacağını sanmıyorum. 1080pde uzun yıllar kullanırsın bozulma vs olmadığı sürece. Güle güle kullan.

Bios'tan Xmp'yi açmayı unutma. 3200ün üstüne çıkmazsa manuel ayar yapman gerekebilir.

Hocam o fiyata 3060 Ti alınabilirdi, bir de işlemci fiyata göre bayağı zayıf.

Daha uyguna toplanabilirdi.

Oyun amaçlı almanıza rağmen teknolojilerden bahsetmeniz ve aldıktan sonra konu açmanız işi bitirdi zaten. RTX'e teknoloji demeniz de ayrı bir olay zaten.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. İşlemciyi değiştirmek ileride sorun olmaz ama RAM'ler olur diye öyle bir tercihte bulundum.
3060 Ti'li benzer fiyata Sinerji Koi Ryzen 5 5600 16GB 500GB NVMe M.2 SSD RTX3060Ti [Oyun Bilgisayarı]
Bu arkadaşı buldum. Fakat pahalı geldi. Üstte yazdığım 16.500 fiyatı taksitle farkı eklenmiş fiyat idi. Peşin fiyatına üstteki PC'yi alabilirmişim gerçekten fakat beklemem gerekirdi limit için.
i3 12100F ve Ryzen 5 5600 karşılaştırdığımda performans olarak aynı olduklarını hatta i3 12100F biraz daha ileride konumlandığını gördüm. Müsaitseniz bana daha güzel bir PC atabilir misiniz? İncelemek istiyorum. @rebatr

@NotAKnightAnymore neden bu kadar sert bir dil kullanıyorsunuz anlamadım. DLSS, FSR'den daha iyi bir teknoloji değil mi? Aynı şekilde G-Sync, Reflex gibi artıları var. AMD kartlarında ise bu forumda özellikle çok fazla hata(Wattman gibi) ile karşılaşan insanlar gözüme çarpınca NVIDIA almak zorundaymışım gibi hissettim.

İşini görür, darboğaz olacağını sanmıyorum. 1080pde uzun yıllar kullanırsın bozulma vs olmadığı sürece. Güle güle kullan.

Bios'tan Xmp'yi açmayı unutma. 3200ün üstüne çıkmazsa manuel ayar yapman gerekebilir.
@clayman Teşekkür ederim. Umarım olmaz. BIOS ayarını yapmam gerektiğini bilmiyordum, bakacağım.

Son düzenleme:
BIOSTAR B660MX/E

Intel i3 12100F 3.3GHz

650W + 80 kasa.

Hocam sistem iyidir fakat parasının karşılığı değil. Ayrıca 3060 DLSS gerektirecek kadar üst düzey bir GPU değil. Ayrıca RAM abartı olmuş, 16 yeterliydi.

Kesinlikle çok farklı potansiyelde, çok farklı şeyler vaadeden bir sistem toplanabilirdi.

Hocam sistem iyidir fakat parasının karşılığı değil. Ayrıca 3060 DLSS gerektirecek kadar üst düzey bir GPU değil. Ayrıca RAM abartı olmuş, 16 yeterliydi.

Kesinlikle çok farklı potansiyelde, çok farklı şeyler vaadeden bir sistem toplanabilirdi.
Yorumun için teşekür ederim. RAM alırken abartı gelmemişti fakat aldıktan sonra neden aldım diyorum, sonra kendimi zaten 3-4 sene sonra yükseltecektin diyip susturuyorum. Keşke almasaydım.

Geri
Yukarı