I3-12100F RTX 4060 ile darboğaz yapar mı?

Tamamdır hocam iyi oyunlar size.👋

Hocam bana nedense forumda bilgisayar için yardım istemek deveye hendek atlatmak gibi bir şey 1080p yeterli desende sistemde sürekli bir şeylere kalıp uyduruyorlar benim sistemim elime geldi ben gayet memmunum yani bir de yayıncı veya başka bir şey değilsen 4K oynamanin anlamı ne ama NVIDIA da da suç buluyorum ben 40. nesil ekran kartlarina halen israrla 8 GB 128bit yapiyorlar en azindan RTX4050 bile bence 10GB 196 bit falan olmaliydi para çekmek için ekran karti yapiyorlar sanki böyle giderse AMD toplamak daha mantikli olacak ileride.

Hocam bana nedense forumda bilgisayar için yardım istemek deveye hendek atlatmak gibi bir şey 1080p yeterli desende sistemde sürekli bir şeylere kalıp uyduruyorlar benim sistemim elime geldi ben gayet memmunum yani bir de yayıncı veya başka bir şey değilsen 4K oynamanin anlamı ne ama NVIDIA da da suç buluyorum ben 40. nesil ekran kartlarina halen israrla 8 GB 128bit yapiyorlar en azindan RTX4050 bile bence 10GB 196 bit falan olmaliydi para çekmek için ekran karti yapiyorlar sanki böyle giderse AMD toplamak daha mantikli olacak ileride.

Hocam zaten hala da AMD çok fiyat performans. Mesela 4070 ekran kartı 20k civarı iken 7800XT 18k civarı ve buna rağmen 7800 XT 4070'i parçalıyor. E şimdi diyeceksiniz neden herkes NVIDIA alıyor? Çünkü teknoloji önemli. Misal 4070 vs 7800 XT ile render alınırken 4070 7800 XT'yi yok ediyor çünkü AMD kartları oyun için üretilmiş kartlardır. Adamlar DLSS 3.5 çıkarıyor AMD hala afedersiniz ama totosunu kaldırıp bir FSR 3 çıkartamıyor. NVIDIA cimri ama teknolojik silahları var.

Geri
Yukarı