i3 12100F - RX 5700 XT sistem Fortnite'ta 60 FPS veriyor

yiitsx

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Elimde i3 12100F, RX 5700XT ve 1x16 3200 MHz'den oluşan bir sistem var. Kreatif maplerinde 144 FPS sabit alıyorken normal oyunda fightlarda 60-70 FPS'lere kadar düşüyor normal mi bu durum? Ayarlar performans modunda, %100 çözünürlük ve 1720x1080 oynuyorum. Oyunda işlemci kullanımı yüksekken ekran kartı tam tersine düşük durumda. Ne yaparsam bu durumu çözebilirim? Teşekkürler.

RAM'in tek kanal değil de çift kanal çalışsa daha iyi olur. Ve ayarları biraz yükselt performans moduna alma eğer performans moduna alırsan işlemciye daha çok yük biner ayarları biraz yükselt ekran kartının gücünü kullansın bilgisayar işlemciye yüklenmesin.

RAM'in tek kanal değil de çift kanal çalışsa daha iyi olur. Ve ayarları biraz yükselt performans moduna alma eğer performans moduna alırsan işlemciye daha çok yük biner ayarları biraz yükselt ekran kartının gücünü kullansın bilgisayar işlemciye yüklenmesin.
RAM'i ilerde yükseltirim diye tek kanal aldım bir süre öyle kullanacağım. Performans moduna almayınca delay çok artıyor diyorlar. Ayarları yükseğe almak da oyun içinde gözü çok yoruyor. Bunlar dışında yapabileceğim bir şey var mı?

Elimde bir tane de GTX 1070 bulunuyor, 1070'i taksam herhangi bir değişiklik olur mu sizce?

RAM'i ileride yükseltirim diye tek kanal aldım bir süre öyle kullanacağım. Performans moduna almayınca delay çok artıyor diyorlar. Ayarları yükseğe almak da oyun içinde gözü çok yoruyor. Bunlar dışında yapabileceğim bir şey var mı?

Elimde bir tane de GTX 1070 bulunuyor, 1070'i taksam herhangi bir değişiklik olur mu sizce?

1070 takarsan performans modunda rahatlıkla 200'ün üstüne çıkabilirsin. RX 5700XT 1070'ten üstün bir kart olmasına rağmen darboğaz yapar bu yüzden FPS daha düşük olur 1070'e göre.

1070 takarsan performans modunda rahatlıkla 200'ün üstüne çıkabilirsin. RX 5700XT 1070'ten üstün bir kart olmasına rağmen darboğaz yapar bu yüzden FPS daha düşük olur 1070'e göre.
Hocam 1070'i taktım ama performans modunda 200 FPS'i bırakın 144 sabit bile oynayamıyorum. Sürücü güncel. Ekstradan yapmam gereken bir ayar falan mı var acaba?

Haklısınız ama yüksek ayarlarda da çok iyi bir oyun deneyimi yaşanmıyor maalesef . İşlemci yükseltmek ve Ram değişikliği dışında çözüm yok sanırım.
Daha düşük sistemle daha yüksek performans alıyordum. Şu an karşılaştırma yapacak elimde sistem yok ama r5 3600 ve rx 5600xt ile 144 fps üzeri 1080p'de oynadığımı hatırlıyorum. Sana o ayarları kim dayattıysa bence gözden geçirmen gerekiyor.

Daha düşük sistemle daha yüksek performans alıyordum. Şu an karşılaştırma yapacak elimde sistem yok ama r5 3600 ve rx 5600xt ile 144 fps üzeri 1080p'de oynadığımı hatırlıyorum. Sana o ayarları kim dayattıysa bence gözden geçirmen gerekiyor.
Ayarları kendim yaptım, düşük çözünürlükte oyun daha rahat oynanıyor yüksek ayarlar göz yoruyor. Bir iki tane ayar değiştirdim ve şu an 165 sabit oynuyorum 1440x1080 çözünürlükte. Teşekkürler yardımlarınız için.

Geri
Yukarı