i3 12100F - RX 6600 sistemde GTA 5 takılıyor

Ne yapacağız peki hocam?
Senlik bir şey yok attığın videoyada baktım pek bir problem göremedim. Devamlı olan bir stutter yok sadece çok minik bir %0.1 FPS düşüşü gibi geliyor bu da olabilir zaten. Gözünde fazla büyütüyorsun bence.

Ah be hocam bu aralar tüm sıkıntılar sizi buluyor. Bir de klavyenizde sorun çıkmıştı sanki. Darboğaz yaşanıyor gibi görünüyor ama tam da emin değilim. Bir de RAM kullanımınız neden bu kadar az kalmış anlamadım. Aynı sistemin test videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
GTA V testi 10.20 dakikasında başlıyor.

Ah be hocam bu aralar tüm sıkıntılar sizi buluyor. Bir de klavyenizde sorun çıkmıştı sanki. Darboğaz yaşanıyor gibi görünüyor ama tam da emin değilim. Bir de RAM kullanımınız neden bu kadar az kalmış anlamadım. Aynı sistemin test videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
GTA V testi 10.20 dakikasında başlıyor.

Hakikaten hocam ben bıktım, elimi neye atsam böyle.

FreeSync acacaksın.
AMD'nin hangi sekmesinde o?

Sanki RAM'lerle alakalı bir sorun var gibi çok az kullanıyor RAM'i.
1664373720656.png

Hocam RX 6600 72 derece üstü görmüyor stress testinde, i3-12100F 80 85 oluyor Prime95'te. Videoda zaten sıcaklık değerleri var işlemci 70 dereceyi geçmiyor.

6. saniyeden sonrasında fark ediliyor hocam.
%90 dar boğaz olayını yaşıyorsun yani Ekran kartın AMD işletim sistemi ve frekanslarında çalışırken İşlemcin tam tersine İntel işletim sistemi ve frekanslarında çalışıyorum buda dar boğaz olayını yapıyor. Çözümü ekran kartının değişimi olarak görülmekte zira işlemci değişimi anakart değişiminide yanında getirebiliyor. Farklı bir ekran kartın var ise Nvidia Gforce serisinden herhangi bir tanesi olabilir takıp deneyebilirsin sorun olmazsa takılmalar falan sorunun ekran kartı ve işlemci çakışması olduğunu net olarak anlamış olursun

%90 darboğaz olayını yaşıyorsun yani Ekran kartın AMD işletim sistemi ve frekanslarında çalışırken İşlemcin tam tersine Intel işletim sistemi ve frekanslarında çalışıyorum bu da darboğaz olayını yapıyor. Çözümü ekran kartının değişimi olarak görülmekte zira işlemci değişimi anakart değişimini de yanında getirebiliyor. Farklı bir ekran kartın var ise NVIDIA Gforce serisinden herhangi bir tanesi olabilir takıp deneyebilirsin sorun olmazsa takılmalar falan sorunun ekran kartı ve işlemci çakışması olduğunu net olarak anlamış olursun

Hocam bu ikili bir sürü sistem yapıldı, hiç kimse düşünmedi bir sorun olacağını. Bence alakası yok. Başka oyunla deneyeceğim şimdi. Shadow Tomb Raider ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı