i3 12100F RX 6600 sistemde oyunlar akıcı değil

Gapirkont

Kilopat
RAM
8+8 3000MHz G.Skill
SSD veya HDD modeli
500GB Kioxia Exceria M.2 SSD - 500GB Seagate HDD
Ekran kartı
Sapphire RX 6600
Anakart
H610M-K D4
İşlemci
i3 12100F
Gerek oyunlarda, gerek masaüstünde arada bir akıcılık sorunu yaşıyorum. Normal Chrome'da gezerken bile bazen sanki monitörün Hertz'i 60'a düşüyor, Alt+Tab yapınca vs. düzeliyor. Mouse imleci kasıyor. Yer yer CS:GO'da imleç dona dona gidiyor, Alt+Tab yapınca düzeliyor. RDR2'de kamera takılma sorunu yaşıyorum, onun da bununla alakalı olduğunu düşünüyorum. Kamerayı sağa sola çevirince arada bir kamera birkaç kez takılıyor. Chrome'da siteyi aşağı kaydırırken bile çoğu zaman kasarak iniyor aşağı. Yine aynı şekilde Alt+Tab yapınca düzeliyor. Denemediğim şey kalmadı, format attım, ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp 4-5 farklı sürümle denedim. Çözemedim bir türlü sorunu. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Değişken yenileme hızını kapatmayı denedin mi?

Radeon Software'den kapatmıştım ancak attığınız linkte gösterilen yerde açık gözüküyordu hala. Oradan da kapattım. Şu anlık herhangi bir kasma yok gibi gözüküyor, umarım tekrardan olmaz. Ancak RDR2'deki bahsettiğim kameranın takılma durumu hala devam ediyor (oyun değil sadece kamera takılıyor). Tabii RDR2'deki sorunla bunun bir alakası var mıdır onu bilmiyorum ancak oyundan soğudum resmen. Hem kamera takılıyor hem 60FPS'de oynamama rağmen 30FPS'de oynuyormuş hissi veriyor, gram akıcılık yok.

Radeon Software'den kapatmıştım ancak attığınız linkte gösterilen yerde açık gözüküyordu hala. Oradan da kapattım. Şu anlık herhangi bir kasma yok gibi gözüküyor, umarım tekrardan olmaz. Ancak RDR2'deki bahsettiğim kameranın takılma durumu hala devam ediyor (oyun değil sadece kamera takılıyor). Tabii RDR2'deki sorunla bunun bir alakası var mıdır onu bilmiyorum ancak oyundan soğudum resmen. Hem kamera takılıyor hem 60FPS'de oynamama rağmen 30FPS'de oynuyormuş hissi veriyor, gram akıcılık yok.

Şu konu yazdığım ikinci mesajda %1 low FPS'i kontrol etmesini söylemiştim RDR2 oyununda buna da bakabilirsin kamerayı çevirirken FPS dibe mi vuruyor yoksa görüntüye mi yansıyor şeklinde.

Şu konu yazdığım ikinci mesajda %1 Low FPS'i kontrol etmesini söylemiştim RDR2 oyununda buna da bakabilirsin kamerayı çevirirken FPS dibe mi vuruyor yoksa görüntüye mi yansıyor şeklinde.

%1 ve %0.1 FPS değerlerim bahsettiğim takılma esnasında fazla düşmedi, genel olarak 50-55 civarlarındaydı. Nexusmods.com sitesinde bir mod buldum, yüksek ihtimalle sorunun çözümü budur. At sürerken kamerayı sağa sola çevirince kamera ortaya merkezlemeye çalışıyor, bu da stutter tarzı bir durum yaşatıyor. Mod ise bunu devre dışı bırakarak sorunu çözüyor. Yani sanırım öyle, birazdan deneyeceğim.

%1 ve %0.1 FPS değerlerim bahsettiğim takılma esnasında fazla düşmedi, genel olarak 50-55 civarlarındaydı. Nexusmods.com sitesinde bir mod buldum, yüksek ihtimalle sorunun çözümü budur. At sürerken kamerayı sağa sola çevirince kamera ortaya merkezlemeye çalışıyor, bu da stutter tarzı bir durum yaşatıyor. Mod ise bunu devre dışı bırakarak sorunu çözüyor. Yani sanırım öyle, birazdan deneyeceğim.

Dene bakalım bildirirsin işe yaradı mı yaramadı mı.

Dene bakalım bildirirsin işe yaradı mı yaramadı mı?

Yamayı kurmak için ScriptHook kurmak gerekiyor. Ancak ScriptHook'da dinput8.dll dosyasını içeriyor, Türkçe yama da. Türkçe yama yapınca mod gidiyor, modu yapınca Türkçe yama gidiyor. Çakışıyorlar, nasıl çözeceğim bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı